Wielkanocne prace plastyczne

Comment

DIY twórczość zabawy dla 2-3 latków zabawy plastyczne

                Większość małych dzieci na pewnym etapie rozwoju przeżywa okres fascynacji klejeniem, malowaniem, lepieniem i wycinaniem. Dlatego warto podsuwać dzieciom różne propozycje zajęć artystycznych. Dziś zbiór kilku pomysłów dla dzieci nawet tych najmłodszych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką.

                 Jeśli twój maluch potrafi już trzymać nożyczki daj mu śmiało kolorowy papier lub bibułę, ewentualnie skrawki gazet i zaproponuj powycinanie ich w kolorowe paski. Młodszym 1,5-2 letnim  dzieciom dajemy wycięte już paski. Następnie smarujemy kartkę klejem i przyklejamy pasek, obok paska. Pozwól dziecku samodzielnie wybierać kolory, jak również sposób przyklejania. Na kartce może powstać dowolna paskowa abstrakcja. Na końcu wycinamy szablon jajka i przyklejamy go na wykonaną przez malucha ilustrację. W ten sposób powstaje nam piękna kolorowa pisanka, którą możemy ozdobić pokój, kuchnie lub wysłać jako kartkę świąteczną do bliskich nam osób. Na końcu postu znajdziecie pliki do pobrania, oraz film, na którym widać krok po kroku powstawanie każdej pracy.

proste prace plastyczne dla dzieci

pomysły na prace plastyczne na wielkanoc

kolorowa pisanka praca plastyczna

                Praca plastyczna z kurczakiem to najłatwiejsza wersja, wystarczy pomalować kartkę na żółto np. farbami, kredą, pastelami, stempelkami, a następnie przykleić wycięty szablon kurczaka.

szablon kurczaka do druku

wielkanocne prace plastyczne

Baranka możemy wyklejać z waty, popcornu, włóczki, siana lub pomalować farbami.

 prace plastyczne na wielkanoc

baranek praca plastyczna

wielkanocne prace plastyczne baranek

Mięciutki i puszysty zajączek wprawi w zachwyt niejedno dziecko, tutaj idealnie nada się również wełna, wata lub waciki.

 szablon zajaca do druku

wielkanocne prace plastyczne pomysly

zajaczek wielkanocny prace plastyczne


Wszystkie zaprezentowane szablony jak i wiele innych możecie pobrać bezpłatnie i wydrukować z naszego bloga. Wybierz, które są najciekawsze, drukuj i baw się!

>Pobierz szablony<


pisanki do kolorowania


Zapraszam na film


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »