fbpx
kwiaty z bibuły, wianek z papieru, wianek z bibuły, pani wiosna
DIY,  twórczość,  warsztaty,  WIOSNA,  zabawy plastyczne

Wianek z kwiatów z bibuły

              Kwiaty z bibuły to nie taki trudny temat jak się wydaje. Każdy z nas odlicza już dni do wiosny, szykujemy wiosenne dekoracje, a nic tak nie raduje naszych oczu jak wielobarwne kwiaty, które są najpiękniejszą oznaką nadchodzących ciepłych dni. Zobaczcie dziś jak łatwo można z bibuły szkolnej  stworzyć proste i efektowne róże i kwietne wianki na głowę.

            Do wykonania wianka potrzebujesz: watę, taśmę papierową, taśmę dwustronną, klej, nożyczki i kolorową bibułę szkolną.

         Odmierzamy wokół głowy odpowiednią długość waty, a następnie oklejamy watę dookoła taśmą papierową, tak aby stworzyć podstawę naszego wianka. Dobrze widać to na zdjęciach poniżej. Po oklejeniu podstawy dobrze jest przymierzyć wianek ponownie upewniając się, że dobrze leży na głowie.

jak zrobic wianek z papieru

jak zrobić podstawę wianka

Następnie owijamy podstawę wianka zielonym paskiem bibuły.

wiosenny wianek

            Teraz pora na liście i kwiaty. Nasz wianek powstał jako uzupełnienie stroju pani wiosny do przedstawiania teatralnego. Do wykonania kwiatów wianka użyliśmy różnokolorowej bibuły. Z wybranego koloru bibuły wycinamy kilkanaście płatków tej samej wielkości w kształcie serca, tak jak na zdjęciu poniżej. Każdy płatek zwijamy osobno skręcając go na dole. Dodajemy stopniowo kolejne płatki do momentu uzyskania zaplanowanej wielkości róży.

Na końcu sklejamy dół kwiatka taśmą i rozkładamy płatki róży szerzej, aby kwiat był bardziej otwarty. Postaram się w najbliższych dniach pokazać to na filmie. Kwiatki i liście mocujemy do podstawy wianka za pomocą taśmy dwustronnej, która szybko i mocno przykleja całość pozwalając nam uzyskać piękny i trwały wianek.

 

podstawa wienca

kwiaty z bibuły

wiosenne dekoracje


Zobacz jak zrobić różę z papieru lub bibuły krok po kroku


jak zrobic róże z bibuły, kwiaty z bibuły

róża z bibuły

kwiaty z bibuły, kwiaty z krepiny, róże z bibuły, kwiaty z papieru

kwiaty z bibuły, jak zrobić kwiaty z bibuły, jak zrobić róże z papieru


Efekt końcowy pracy wykonywaj wspólnie z grupą dzieci w wieku 6-10 lat


pani wiosna, kwiaty z bibuły, wianek z ksiatów z bibuły, kwiaty z krepiny

jak się robi wianek, wianek z kwiatów, kwiaty z bibuły

  Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam nasze książki. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek. 🙂

Żółty Dziennik Zabaw dla dzieci 2-12 lat, to ponad 340 stron z pomysłami i 450 kolorowych zdjęć, które przeciągną uwagę Twojego dziecka! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! 🙂

Niebieski świąteczno-zimowy Dziennik Zabaw to 160 stron inspiracji i ponad 300 kolorowych zdjęć z pomysłami na dekoracje świąteczne, i zimowe zabawy twórcze.

Przejdź do sklepu

zabawka roku, nagroda rodziców, dziennik zabaw, ewa wojtan, kreatywne prezenty dla dzieci

[marka własna]

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »