fbpx
gołąbek pokoju szablon i praca plastyczna
Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy plastyczne

Gołąbek pokoju – szablon do druku

Gołąbek pokoju to znany symbol, który teraz wydaje się bardzo adekwatnym tematem odnoszącym się do sytuacji w której znajduje się Wschodnia Europa. Zaangażowanie dzieci w ciekawą twórczość, z pewnością pomoże im oderwać myśli i emocje od tego co dzieje się wokół i skupić na wykonaniu ciekawej pracy plastycznej.

Do wykonania Gołąbka pokoju przyda się: biała karta, najlepiej z bloku technicznego, ale wystarczający będzie biały papier o większej sztywności, długa wykałaczka, nożyczki, klej, suche pastele lub zamiennie farbki wodne, kredki, kawałek gałązki, zielona plastelina, wydrukowany szablon gołąbka pokoju.

Wydrukowany szablon gołąbka wycinamy, a następnie delikatnie kolorujemy. Można do tego użyć suchych pasteli, które następnie z łatwością rozcieramy palcem, co daje ciekawy efekt lekkości. Zamiennie sprawdzą się też kredki lub dla starszych dzieci farbki wodne.

szablon gołąbka pokoju
gołąbek pokoju praca plastyczna przestrzenna

Wycięte elementy kolorujemy

Pokolorowany korpus gołębia przyklejamy do wykałaczki, a na odwrocie przyklejamy kawałek wyciętego z kartki paska, który przymocuje całość solidnie do patyczka. Dzięki temu po wyschnięciu pracy dzieci będą mogły swobodnie machać gołąbkiem, który będzie wtedy poruszał skrzydłami.

Na koniec dorysowujemy detale, przyklejmy skrzydła i dzióbek, do którego z kolei możemy przymocować kawałek gałązki z plastelinowymi listkami, która symbolizuje gałązkę oliwną.

gołąbek pokoju praca plastyczna, ciekawe pomysły
gołąbek pokoju praca plastyczna, szablon gołąbka pokoju do wydruku

Zobacz naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »