fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  pliki do druku,  pomoce edukacyjne,  WIOSNA

Wiosenne memory do druku

Wiosenne memory do druku, to świetny pomysł na zabawę, poszukiwanie i odkrywanie pierwszych oznak wiosny, a także ćwiczenie na koncentrację, pamięć i spostrzegawczość.

Wiosenne memory do druku to karty, które możecie bezpłatnie pobrać, wydrukować, wyciąć i ozdobić na odwrocie w dowolny sposób.

  Dla przypomnienia gra w Memory, to zabawa pamięciowa polegająca na odszukiwaniu par takich samych obrazków. W naszym wiosennym memory są to ilustracje oddające klimat pierwszych dni wiosny. Poniżej pobrać przygotowane karty i wydrukować je na sztywnej kartce lub nakleić obrazki na kartkę z bloku technicznego. Obrazki wycinani zgodnie z liniami, następnie możecie ozdobić je na odwrocie i możecie zacząć zabawę. 🙂

       Wszystkie obrazki odwracamy ilustracjami do dołu. Każde kolejne dziecko odkrywa dwie karty głośno wypowiadając co przedstawiają i pokazuje je innym uczestnikom zabawy. Jeśli odnajdziemy parę zabieramy obrazki  i zdobywamy punkt.

            Jeśli nie uda się odkryć pary zakrywamy karty ponownie zostawiając je w tym samym miejscu. Kolejne osoby starają się zapamiętać miejsca poszczególnych obrazków i w swojej kolejce również próbują odszukać parę. To prosta zabawa wprowadzająca w klimat jesiennych zabaw. Z młodszymi dziećmi możemy na początek wykorzystać mniejszą ilość par na przykład 3-4 stopniowo zwiększając ilość i trudność gry.

Ciekawym pomysłem zabawy dla młodszych dzieci jest rozsypanie wyciętych kart obrazkami do góry i odszukiwanie dwóch takich samych obrazków. To fajna zabawa na refleks i spostrzegawczość. 🙂

wiosenne memory, wiosenne karty pracy, memory wiosna, oznaki wiosny, memo do druku, memory dla dzieci
moje dzieci kreatywnie wiosna, miosenne memory, memo do druku, memory dla dzieci
zabaw w memory, memory dla dzieci do druku, wiosenne memory dla dzieci, moje dzieci kreatywnie wiosna
memory dla dzieci do druku, memory wiosna, oznaki wiosny, kraty pracy do druku wiosna

Pobierz wiosenne memory do druku

wiosenne memory do druku, karty pracy wiosna

Zobacz naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »