fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  WIOSNA,  zabawy plastyczne

Tulipany z papieru – praca plastyczna wiosna

Tulipany z papieru to idealny pomysł na wiosenną pracę plastyczną. Wykonanie nie jest trudne, a efekt końcowy bardzo wiosenny, kolorowy i klimatyczny. Dodatkowym efektem, który spodoba się młodszym dzieciom jest kołysanie się pracy na boki, gdy w nią dmuchniemy- niczym wiosenna trawa na wietrze.

Do wykonania pracy potrzebujesz: papierowy talerzyk, kolorowe kartki najlepiej z bloku technicznego. Przydadzą się 2-3 odcienie zieleni i kolory w których chcecie wykonać tulipany. Dodatkowo potrzebny jest klej w sztyfcie i nożyczki.

Tulipany z papieru, praca plastyczna wiosna, wiosenne prace plastyczne, tylipany praca plastyczna

Tulipany z papieru – wiosenna łąka

Na początku wytnijcie z zielonych kartek źdźbła trawy różnej długości, a z kolorowych kartek kształty kropli. Aby ułatwić sobie zadanie możecie kartkę złożyć na dwa razy i wycinać dwa elementy jednocześnie.

prace plastyczne wiosna, kwiaty z papieru, tulipany z papieru krok po kroku, moje dzieci kreatywnie wiosna
prace plastyczne z papierowego talerzyka

Wyklejanie łąki na papierowym talerzyku

W kolejnym kroku składamy papierowy talerzyk na pół i przyklejamy źdźbła trawy. Wystające poza talerzyk elementy obcinamy na końcu nożyczkami.

pomysły na prace plastyczne, prace plastyczne w przedszkolu
łąka praca plastyczna, pomysły na prace plastyczne
co zrobić z papierowego talerzyka

Tulipany z papieru

W ostatnim etapie pracy wykonujemy tulipany z papieru. Do wykonania jednego tulipana potrzebujecie trzy fragmenty kolorowego papieru, wyciętego w kształcie kropli. Składamy dwie wycięte krople na pół i doklejamy po bokach do trzeciej kropli, tak jak na zdjęciu poniżej. Następnie przyklejamy nasze tulipany z papieru do wyklejonej wcześniej wiosennej łąki. Na koniec doklejamy do tulipanów liście i nasza prace jest gotowa.

Jeśli coś nieestetycznie odstaje, możecie obciąć końcówki. Jeśli dmuchniecie w Waszą pracę z boku, lub poruszycie jeden z boków ręką, talerzyk powinien się bujać, tak jak trawy na wiosennym wietrze. 🙂

prace plastyczne wiosna, wiosenne prace plastyczne, łąka, kwiaty, tulipany z papieru, moje dzieci kreatywnie
wiosenne prace plastyczne, kwiaty z papieru, tulipany z papieru, pomysły na prace plastyczne
moje dzieci kreatywnie wiosna, pomysły na prace plastyczne w przedszkolu, kreatywne zabawy plastyczne, tulipany z papieru
wiosna inspiracje, kwiaty z papieru, łąka praca plastyczna, moje dzieci kreatywnie
wiosenna łąka, wiosenne prace plastyczne, ciekawe prace dla dzieci na wiosnę, tulipany z papieru

Zobacz też naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie, pomysły na prace plastyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »