fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – kurs z Tutlo

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego w formie kursu z nagranymi lekcjami, tutorem online one-one, webinariami i ponad 300 autorskimi zadaniami, które pomogą przygotować się krok po kroku do egzaminu? Tak, to możliwe! Wspólnie z Adamem powtarzamy gramatykę, słownictwo i z każdym dniem robimy postępy, korzystając z kursu dla ósmoklasistów z Tutlo.

Może zastanawiasz się, czemu piszę w liczbie mnogiej, skoro to Adam zdaje w tym roku egzamin ósmoklasisty, a nie ja. 🙂 Postanowiłam wspomóc go i zmotywować do nauki i systematycznego powtarzania angielskiego, poprzez wspólne rozwiązywanie zadań w kursie dla ósmoklasistów w Tutlo. Dla mnie to fajna powtórka i przypomnienie języka angielskiego, a dla Adam super wsparcie.

Jak wygląda Adama przygotowanie do Egzaminu ósmoklasisty?

Początkowo szło to opornie i ciężko było się zmotywować. O ile języka polskiego i matematyki Adam uczy się na bieżąco, powtarza, pisze raz w tygodniu rozprawkę lub opowiadanie, tak z nauką angielskiego pod kątem testów egzaminacyjnych trochę utknęliśmy.

Jednak od miesiąca idziemy już pełną parą, dzięki kursowi angielskiego online od Tutlo, który powstał z myślą o ósmoklasistach. Kiedy miesiąc temu dostaliśmy propozycję, aby w ramach współpracy przetestować kurs dla ósmoklasistów z chęcią się zgodziłam, bo dla nas to idealne narzędzie, aby te ostatnie tygodnie solidnie powtórzyć materiał przed egzaminem.

Podzielę się z Wami naszymi wrażeniami i być może Wam również taki kurs pomoże w przygotowaniach. Co ważne, trzeba tu być zdyscyplinowanym i samodzielnie motywować się do tego, aby regularnie przerabiać każdy materiał. Wiadomo, nikt nie nauczy się za nas, ale z kursem Tutlo z pewnością można powtórzyć sensownie cały wymagany materiał. 🙂

Co wyróżnia kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty od Tutlo?

  • W 100% autorskie zadania w formie hybrydowej: 20 nagrań przygotowanych przez Głównego Metodyka Tutlo4Teens + 80 lekcji indywidualnych online z tutorem (każda trwa 20 minut) w sumie 100 lekcji.
  • mamy zadania interaktywne do każdego tematu lekcyjnego oraz, aż 300 zadań z odpowiedziami.
  • Autorskie 3 arkusze egzaminacyjne z rozszerzonym kluczem, który tłumaczy dlaczego np. odpowiedzi A,B i D są niepoprawne.
  • Kurs jest wypełniony strategiami egzaminacyjnymi (od wypełniania arkusza, poprzez podział czasu, po omówienie każdego zadania) w bonusie otrzymujemy 6 nagrań dot. strategii egzaminacyjnych.

KURS ZAREKOMENDOWANY PRZEZ EGZAMINATORA OKE i certyfikowanego autora zadań egzaminacyjnych.

Co znajduje się w pakiecie kursu ósmoklasisty angielski – online?

Kurs jest bardzo rozbudowany i daje nam wiele możliwości pracy, zarówno samodzielnej jak i spotkań indywidualnych z lektorem on-line. Dodatkowo można też brać udział w spotkaniach grupowych i webinariach. Sami decydujemy z czego potrzebujemy dodatkowo skorzystać.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają pierwsze lekcje, które rozpoczynają kurs. Otwieramy poszczególne lekcje, a jest ich, aż 114 i przerabiamy przygotowany materiał w postaci nagranego w języku polskim wideo, ćwiczeń i spotkań on-line z lektorem języka angielskiego. Lekcje, które już odbyliśmy oznaczamy jako zaliczone na zielono, ale zawsze możemy do nich jeszcze raz wrócić i powtórzyć materiał ponownie.

To co nam się też podoba w kursie, to możliwość sprawdzania poprawnych odpowiedzi. Po wykonaniu ćwiczeń pisemnych do samodzielnej pracy, zawsze sprawdzamy całość i od razu widzimy prawidłowe odpowiedzi. Dzięki temu nauka idzie znacznie szybciej, a my co jakiś czas możemy powtórzyć ćwiczenia sprawdzając swoje postępy.

Bardzo podobają nam się też nagrania, przygotowane przez Głównego Metodyka Tutlo4Teens Panią Olę, która tłumaczy poszczególne zagadnienia w bardzo przystępny sposób. Używa młodzieżowego języka, gestykulacji, podaje przykłady, a przy tym jest bardzo przyjemna w obiorze. Widać, że ma fajne podejście do młodzieży i z przyjemnością słucha się każdego nagrania i cennych wskazówek. Dzięki temu nauka jest bardziej efektywna i więcej zostaje w głowie. 🙂

KURS dla ósmoklasistów składa się ze 100 lekcji

  • 100 lekcji (80 spotkań on-line z tutorem 1-on-1 trwających 20 minut + 20 nagrań przygotowanych przez Głównego Metodyka Tutlo4Teens
  • bonus: 6 nagrań dot. strategii egzaminacyjnych
  • dodatkowo dostęp do kursu Grammar For Beginners (szczególnie dla osób, potrzebujących wyrównania poziomu)
  • 300 autorskich zadań interaktywnych wraz z odpowiedziami
  • możliwość przeglądania nagrań dla rodziców
  • dostęp do 3 autorskich arkuszy egzaminacyjnych z rozszerzonym kluczem

Czego uczymy się podczas kursu dla ósmoklasistów?

Nacisk stawiany jest na gramatykę – te zadania na egzaminach mają często stopień wykonalności poniżej 50% (!). Zadanie najtrudniejsze (często wykonalność na poziomie 40%) to zadanie 13 – tzw. zadanie z parafrazą. Nie jest to praktycznie ćwiczone w szkołach, a podczas kursu jest ćwiczone na każdej lekcji.

Leksyka – czyli słownictwo. Zamiast 200 słów w dziale, wybierane jest 20-30 najtrudniejszych albo takich, które są niezrozumiałe. Podczas kursu kładzie się nacisk na to, co w podręcznikach jest tylko zasygnalizowane np. istnienie nazw half-sister, a step- sister czy coutryside vs. village. W kursie te kwestie są rozwijane i tłumaczone jest, jaka jest między nimi różnica.

Słuchanie – tu uczeń pracuje nie tylko z biernym słuchaniem. Podczas kursu uczniowie analizują transkrypt nagrań i wyszukują pułapki, które egzaminatorzy “zastawiają” na ucznia.

Pisanie – odwracanie ról. Oprócz “suchego” pisania, uczniowie analizują błędy w przygotowanych emaliach /wpisach na blog. Uczą się na błędach kogoś innego, nie tylko na własnych.

Czytanie – też w innej formule – ćwiczone jest to, co wychodzi najgorzej – czyli np. określanie głównej myśli. W tekstach stosowane są elementy metody CLIL (content and language integrated learning).

Lekcje w dowolnym czasie i miejscu, a co najważniejsze w swoim tempie

Kurs ósmoklasisty z Tutlo jest tak przygotowany, że możemy go realizować we własnym tempie. Najlepiej oczywiście gdy mamy więcej czasu, ale jeszcze teraz spokojnie możemy przerobić do egzaminu większość materiału. Sami decydujemy co i kiedy przerabiamy, a dodatkowym atutem jest to, że nie musimy wcześniej umawiać regularnych lekcji online. Łączymy się w dowolnym czasie z tutorem i możemy wspólnie przejść przez kolejną lekcję. Dzięki temu nigdy nam nie przepadają lekcje i nie tracimy pieniędzy w powodu utraconej lekcji.

Dużą zaletą jest też możliwość pracy nie tylko na komputerze, ale również na tablecie lub smartfonie. Wystarczy, że mamy kamerę, głośnik i mikrofon lub słuchawki z mikrofonem. 🙂

Kim są tutorzy w kursie dla ósmoklasistów?

Tutorzy to nasi przewodnicy, którzy w przyjazny sposób wprowadzają nas w naukę języka angielskiego. To nie są typowi nauczyciele, którzy tylko oceniają i wymagają. Tutorzy pomagają nam zrozumieć i ,,załapać” wszystkie najważniejsze elementy z każdej lekcji, potrzebne do zdania egzaminów z jak najlepszym wynikiem.

W kursie Tutlo mamy możliwość wyboru lektorów mówiących w języku polskim i angielskim oraz native speakerów, czyli anglojęzycznych nauczycieli. My na początek wybieraliśmy nauczycieli mówiących również w języku polskim, aby czuć się pewniej i lepiej poznać kurs Tutlo. Oczywiście w lekcjach on-line Adam bierze udział sam. Wspólnie robimy tylko ćwiczenia do pracy samodzielnej.

Zobacz kurs angielskiego dla ósmoklasistów

Inne kursy dla dzieci od Tutlo

W ogólnej ofercie kursów Tutlo dla dzieci znajdziecie też kursy dla dzieci 6 – 12 lat oraz dla nastolatków. Kursy do nauki angielskiego on-line, są bardzo ciekawą propozycją nauki. Spotkania z lektorami zachęcają do rozpoczęcia konwersacji, z którą zawsze jest najtrudniej. W szkołach niestety niewiele rozmawia się w języku angielskim. Dlatego uważam, że takie kursu dają wspaniałą możliwością przełamania bariery językowej i to w każdym wieku. 🙂

Dla nas taka nauka angielskiego on-line jest też atutem, bo mieszkamy poza miastem. Odchodzą wiec nam dojazdy do szkółek angielskiego w mieście, stanie w korkach, czekanie… Wszystko odbywa się w domu w dogodnym dla nas czasie! 🙂

Zobacz pełną ofertę kursów Tutlo dla dzieci

Wpis powstał we współpracy z marką Tutlo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »