fbpx
duża motoryka,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  Zabawy ruchowe

Duża motoryka ćwiczenia

Dziś o wspieraniu dużej motoryki, czyli nasze wariacje z materacem dmuchanym w domowym zaciszu.

                Co pewien czas dmuchamy naszym dzieciom materac, opieramy go pod skosem o łóżko i wtedy zaczyna się prawdziwe szaleństwo. Pomysł takiej zabawy pojawił się, gdy Michał był malutki i bardzo długo nie raczkował oraz nie chodził.
             Skakanie ma materacu, kulanie, ćwiczenie równowagi czy wspieranie synka podczas wspinaczki po materacu, aby zdobyć umieszczoną na górze ulubioną zabawkę, było doskonałą formą wspierania rozwoju ruchowego. Michał raczkował dopiero w wieku 12 miesięcy, a pierwsze kroczki postawił, gdy miał 16 miesięcy. Obecnie jest coraz bardziej sprawny ale nasze zabawy materacowe nadal kontynuujemy:-)

 

duża motoryka ćwiczenia
duża motoryka rozwój

 

co to jest duża motoryka

 

ćwiczenia duża motoryka

 

ćwiczenia na duża motorykę

 

 

duża motoryka zabawy

 

 

6 komentarzy

 • kamyk_jot

  Fajny pomysł! Muszę wykorzystać z moimi chłopakami:)
  Dopiero dziś trafiłam na tego bloga a już widzę, że będę tu częstym gościem. Muszę przeczytać wszystkie posty od A do Z:) Przy okazji zapraszam też do mnie.
  Pozdrowienia

 • Agata Czerwińska

  No i znowu podobnie jak u nas 🙂 Mój Filip co prawda raczkował mając 10 miesięcy – ale wstał na nogi równo 3 dni przed ukończeniem 1,5 roku dopiero!! Rehabilitantka córki powiedziała, że była to też bezpośrednia przyczyna jego opóźnienia mowy. Córcia była rehabilitowana na napięcie mięśniowe ( zwiększone) szła z rozwojem jak torpeda…raczkowanie w wieku 6,5 m-ca…ale na nóżkach poszła mając skończone 14 miesięcy 🙂 My często zaglądamy na place zabaw, do parków rozrywki i bawilandii, a także kupiliśmy im SVAVE (huśtawkę) to rewelacja jak ma się miejsce w domu… Jagoda miała kontakt z tą huśtawką od ukończenia roczku – po niej widać jak niezwykłe efekty przynosi.. 🙂

  • ewawojtan

   U nas w te wakacje Michał zrobił ogromne postępy w rozwoju ruchowym, ale nadal jest leniwy i często zamiast sam iść dłuższy odcinek to chce na ręce:-(. My oczywiście również odwiedzamy często place zabaw, małpie gaje itp:-) dziś też zaliczony plac zabaw nad Wisłą w Tczewie bardzo fajny:-) i potem jeziorko w Łapinie:-)Oj! szkoda, że lato powoli się kończy.

 • Agata Czerwińska

  oj tak !! ja mam własnie sentymentalny dzień dzisiaj 🙂 Zaraz kończą się wakacje i rozpoczyna się OSTATNI już mój rok w domu z dziećmi ( a jestem w domu od grudnia 2007 roku) . Czas leci nieubłagalnie, cieszę się, że miałam możliwość towarzyszyć im w pełni przez pierwsze 3 lata życia, nie zamieniłabym tych chwil na najlepiej płatną pracę.

  • ewawojtan

   super, fajnie jak można te pierwsze lata spędzić z dziećmi, nikt nam tego nie odbierze:-) Ja między czasie pracowałam i po urodzeniu Adasia i po urodzeniu Michała, ale teraz od września do końca września 2014 roku postanowiłam poświecić jeszcze ostatni rok dla dzieci i skorzystałam z rocznego urlopu wychowawczego:-) więc i moje dzieci skorzystają na tym i na blogu będę mogła pisać. Niestety ostatni rok pracy pokazał mi, jak bardzo nie miałam możliwości, czasu i siły dla swoich dzieci, trudno jest pogodzić i pracę i wychowanie dzieci, ale trzeba próbować:-) Potem wracam do pracy do moich drugich dzieci, bo też już tęsknią:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »