fbpx
DIY,  gry,  matematyka,  poznajemy cyferki,  zabawy konstrukcyjne

Marbles czyli zabawa kuleczkami

Podczas zabawy poznajemy cyferki, a ze straszakami uczymy się dodawania.

Ostatnio w markecie kupiłam w woreczku 100szt. szklanych kuleczek Marbles. Moim synkom kulki bardzo się spodobały ale aby zabawa była bardziej atrakcyjna trzeba było wybudować do nich tor. Tak więc poniżej nasza propozycja zabawy szklanymi kulkami, ale mogą to być również korale lub inne kulki.
Ze starszym synkiem podczas zabawy zawsze się czegoś uczymy, więc na torze powstały sektory punktowe, a my potem zliczaliśmy gdzie wpadły nasze kulki i ile zdobyły punktów:-) Z młodszym dzieckiem można odczytywać tylko cyferki tam, gdzie wpadły dane kulki.
Potrzebne rzeczy do zbudowania toru:
duży karton lub plastikowy pojemnik, taśma klejąca, rolki po papierze, słomki, opakowanie po jajkach, plastikowa butelka, różne pudełka i opakowania:-) czyli wszystko po czym może kulać się kulka. Elementy montujemy taśmą do pudełka, sprawdzamy gdzie i jak toczą się kulki i montujemy wtedy strefy punktowe, poprzez przyklejenie słomek do spodu pudełka. Pudełko może stać na płaskiej powierzchni ale również pod skosem, wtedy jest jeszcze ciekawiej:-)

Miłej zabawy!!!

My już czwarty dzień korzystamy:-)

kulodrom

diy kulodrom

 

marbles kulodrom

 

 

 

kreatywne zabawy dla dzieci

 

zabawa kulkami marbles

 

szklane kulki

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »