fbpx
moje dzieci kreatywnie
gry,  matematyka,  poznajemy kolory,  zabawy logiczne

Zabawy z lego wraz z szablonami

                  Jeśli już typowe budowanie klockami znudziło się Waszym dzieciom, proponuję trochę zabawy połączonej z nauką z pewnością wciągnie niejednego malucha.

          Zabawy z lego są o tyle atrakcyjne i warte rozważenia, że dziecko nie ma pojęcia, że oprócz czasu spędzonego wspólnie z mamą czy tatą i fajnej zabawy nabywa  jednocześnie wielu umiejętności  i poznaje dużo interesujących zagadnień. Przygotowałam dla Was szablon na wzór klocków lego. Wspólnie z Adasiem kolorowaliśmy i wycinaliśmy pokolorowane klocki w ciekawe wzory. W linku można pobrać szablon do kolorowania lub z kolorowymi klockami do wydruku.
          Dla młodszych dzieci układamy mniejszą ilość klocków, a dla starszych możemy układać nawet kilka szablonów połączonych razem. Podczas zabawy można również trenować liczenie i dodawanie. Liczymy ile jest klocków w danym szablonie lub dodajemy klocki z jednego szablonu do klocków z drugiego szablonu.
Po ułożeniu prawidłowo wzoru propozycja drugiej zabawy na spostrzegawczość.
        Prosimy dziecko aby się odwróciło, a my w tym czasie przekładamy jeden lub dwa klocki. Następnie dziecko odnajduje które klocki zostały zamieniony, czyli nie zgadzają się z układem szablonu. Taki sposób zabawy klockami można również fajnie wykorzystać dla młodszych dzieci do nauki kolorów. To świetny sposób na rozwój percepcji wzrokowej.
Miłej zabawy 🙂
mojedziecikreatywnie

 

szablony lego

 

zabawy dla dzieci w domu

 

szablony lego duplo

 

 

 zabawy dla 3 latka

 zabawy dla dzieci w domu
kreatywne dzieci

z lego uczymy się również tabliczki mnożenia


10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »