fbpx
zimowe memo do druku
gry,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy logiczne

Zimowe memo do druku

           Zima przyszła już do Polski na dobre. Dlatego tym razem przygotowałam dla Was karty do gry w memo z zimowymi ilustracjami do pobrania i wydruku poniżej. To świetna zabawa zarówno dla mamy z dzieckiem, dla rodzeństwa jak i dla przedszkolaków.

          Dla przypomnienia gra w Memo, to zabawa pamięciowa polegająca na odszukiwaniu par takich samych obrazków. W naszym zimowym memo są to ilustracje oddające klimat właśnie tej pory roku. Poniżej możecie pobrać przygotowane karty i wydrukować je na sztywnej kartce lub nakleić obrazki na kartkę z bloku technicznego. Obrazki wycinani zgodnie z liniami i możemy zacząć zabawę.

         Wszystkie obrazki odwracamy ilustracjami do dołu. Każde kolejne dziecko okrywa dwie karty głośno wypowiadając co przedstawiają i pokazuje je innym uczestnikom zabawy. Jeśli odnajdziemy parę zabieramy obrazki  i zdobywamy punkt.

          Jeśli nie uda się odkryć pary zakrywamy karty ponownie zostawiając je w tym samym miejscu. Kolejne osoby starają się zapamiętać miejsca poszczególnych obrazków i w swojej kolejce również próbują odszukać parę. To prosta zabawa wprowadzająca w klimat zimowych zabaw. Z młodszymi dziećmi możemy na początek wykorzystać mniejszą ilość par na przykład 3-4 stopniowo zwiększając ilość i trudność gry.

zimowe zabawy dla dzieci

karty pracy zima


Pobierz zimowe memo do druku


zimowe memo do druku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »