fbpx
zabawy z dzieckiem w domu
integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy logopedyczne

Zabawy dla przedszkolaka

          Zabawy dla przedszkolaka, które zajmą twojego kilkulatka na dłużej niż pół godziny? Pewnie! Wysyp bułkę tartą na blaszkę i popatrz co można z nią robić… Bardzo prosta i tania zabawa, która z pewnością spodoba się małym dzieciom.

         Rozsypujemy na tacy pomponiki, koraliki, ludziki cokolwiek mamy pod ręką i łączymy je razem liniami. Można też łączyć na zasadzie odszukaj i połącz w pary rozsypane przedmioty np.: dwa guzki razem, dwa ludziki, dwa kapsle, dwa auta itp. Jeśli nie macie bułki tartej można użyć kaszy mannej, piasku lub soli. Poniżej znajdziecie film z naszej zabawy.

 

 

             Następna zabawa: rozsypujemy kolorowe patyczki lub wykałaczki na tacy, następnie zasypujemy je bułką i dmuchając przez słomkę lub bezpośrednio na bułkę odnajdujemy wybrany wcześniej kolor patyczka np. zielony czy żółty. Zamiast patyczków można ukryć pod bułką kolorowy obrazek, a zadaniem dziecka podczas dmuchani i stopniowego odkrywania kolejnych fragmentów tajemniczego obrazka będzie odgadnięcie co przedstawia ukryta ilustracja.

zabawy z patyczkami

 

 bułka tarta

Następna propozycja na tacy z rozsypaną bułką rysujemy palcem, wykałaczką lub dmuchając przez słomkę wzory narysowane na kartkach. Takie odwzorowywanie to doskonałe przygotowanie dziecka do nauki czytani i pisania.

kreatywne zabawy dla dzieci pisanie na tacy

 

cwiczenia logopedyczne

 

rozwoj malej motoryki

 

Rysowanie oburącz wzorów symetrycznych bez odrywania.

 

zabawy dla dzieci

 

zabawy w domu

 

Zabawy dla przedszkolaka

 

Odkopujemy pędzelkiem zakopane skarby, czyli zabawa w małego archeologa.

 

zabawy dla dzieci 3-4 letnich

 

                  Ostatni pomysł to obrazek na kartce w ciemnym kolorze. Smarujemy kartkę klejem i przykładamy do bułki tartej, powstaje nam piękna fakturowa  dekoracja do dalszej pracy plastycznej i malowania.
zabawy plastyczne dla dzieci

Zapraszam na film: “Zabawy dla przedszkolaka”

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik< Zobacz też inne zabawy dla dzieci w domu i przedszkolu:


10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »