fbpx
integracja sensoryczna,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  Zabawy ruchowe

Łowienie rybek – zabawa sensoryczna

   Dla ochłody w ten upalny dzień lata proponujemy zabawę z wodą.

łowienie rybek
Rybki zrobiliśmy z foli aluminiowej, zatyczek od mleka oraz orzechów i klamerek. Do patyka przywiązaliśmy sznurek, a na końcu zaczepiliśmy haczyk zrobiony z drucika. Teraz już tylko plastikową kuwetę z wodą wystawiamy na balkon, bo nie mamy szczęścia mieć ogrodu:-) Do wody wrzucamy szklane kulki, hydrożel, korale, brokat, patyki, muszelki i co tylko dzieciom przyjdzie do głowy… Przy okazji obserwowaliśmy z Adasiem, co się zatapia na dno, a co utrzymuje na powierzchni. Zabawa w przelewanie, chlapanie, łowienie rybek była bardzo zajmująca. A każda złowiona rybka wywoływała radosne okrzyki:-) Takie twórcze zabawy fajne działają na wyobraźnię dziecka. Łowienie rybek wspiera sprawność manualną, a sensoryczne doznania wspierają zmysł dotyku i ogólny rozwój dziecka.
rybk diy
zabawa sensoryczna

 

 

łowienie rybek

 

zabawy z wodą

 

 

łowienie rybek

 

zabawy z woda dla dzieci

 

łowienie rybek

 

zabawy kreatywne z wodą

 

łowienie rybek dla dzieci

 

łowienie rybek gra


3 komentarze

  • Agata Czerwińska

    fantastyczne pomysły znowu :)rzadziej zaglądam bo Teraz to my jesteśmy w okresie urlopowym 🙂 ale robimy tylko wypady za miasto… walczę z prawem jazdy 🙁 i powoli się poddaję…ile można…nasz kraj ma zasadę wyssać ile wlezie i nic nie dać w zamian chyba. Za chwilę się poddam i może odżyję…

  • ❀Sylwia❀

    no prze pomysł!!! Na pewno się zainspiruję! Już kiedyś wykorzystałam Twój pomysł z wlewaniem cieczy o różnej gęstości do 1 naczynia! Masz mnóstwo genialnych pomysłów!!! Dzieciaki mają szczęście, że mają taką mamę! Pozdrawiam!

  • ewawojtan

    Dziękuje za miłe słowa, odpoczywajcie i korzystajcie z wakacji i pogody. Zimą i jesienią będzie więcej czasu na kreatywne zabawy w domku my też teraz tak na pół gwizdka działamy:-) bo pogoda piękna, to na dworze pracujemy nad dużą motoryką: rowerek, hulajnoga, place zabaw, pływanie itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »