fbpx
DIY,  eksperymenty,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  poznajemy kolory,  zabawy plastyczne

Jak zabarwić sól?

                Jedna z bardziej lubianych zabaw czyli barwienie soli za pomocą kredy, to zaledwie wstęp do wielu innych plastycznych inspiracji. Zabawa doskonale rozwija małą motorykę, dostarcza wielu wrażeń dotykowych i sprawia dziecku dużo radości.

              Przed samą zabawą możesz porozmawiać z dzieckiem i zapytać – jak zabarwić sól? Może twój maluch będzie miał jakieś pomysły, to możecie je wypróbować na zasadzie wspólnej zabawy i eksperymentowania. Spróbujcie rysować po soli kredkami, farbkami, pisakami, zwilżoną bibułą, a gdy już wszystko sprawdzicie możecie przejść do barwienia kredą.

                Do zabawy w barwienie soli potrzebny jest kilogram zwykłej soli kuchennej, kolorowa kreda, miseczki i duży talerz lub tacka. Dziecko pocierając kredą, kulając ją i przesuwając w różne strony po rozsypanej soli sprawia, że sól stopniowo przyjmuje kolor ścieranej kredy. Doskonale widać ten efekt na naszym filmie na końcu postu. Będzie mi milo, jeśli dołączysz do grona naszych subskrybentów na kanale You Tube, jest tam już bardzo dużo naszych zabaw, a z każdym tygodniem dodajemy kolejne 🙂

                  Zabarwioną sól można warstwami wsypać do butelki tworząc piękna dekorację. Bliżej Wielkanocy polecam wykonanie solnych pisanek o których pisałam tu: solne pisanki. Kolejna zabawa z kolorową solą w najbliższych dniach, więc jeśli wam zostanie sól po zabawie schowajcie ją na spodeczkach do szafki i czekajcie na nowy post.

kolorowa sól

barwienie soli kreda

zabawy plastyczne dla dzieci

barwienie soli

barwienie soli

jak zabarwic sól


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


5 komentarzy

  • aga

    Witam, czy moglaby Pani napisac gdzie dostala tak ciemne kolory kredy? Barwilam z synem sol ale nasza kreda jest bardzo jasna i nie bylo takiego efektu. Szukalam w różnych sklepach ale wszędzie tylko jasne kredy.

  • Asia

    Znam inny sposób barwienia soli.
    Do kubeczka wsypujemy troszkę soli i “mieszamy” ją mazakiem. Wtedy mamy właściwie nieograniczoną ilość kolorów do wyboru.
    Pozdrawiam i dziękuję, że dzieli się Pani z nami swoimi pomysłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »