fbpx
mis karty pracy
moje przemyślenia,  Polecamy

Odkryj prawdziwą naturę kotów

                Nie każdy jest miłośnikiem kotów, ale większość z nas kocha zwierzęta. Sama jako dziecko miałam w domu psa, kota, rybki i papużki… Wow! do dziś nie wiem jak moja mama na to wszystko się zgodziła 🙂 Ale w życiu każdej rodziny przychodzi taki moment, że dzieci marzą o posiadaniu zwierzątka lub przynoszą kociaka znalezionego na podwórku… Tak jak było kiedyś w moim rodzinnym domu.

              Znając wszelkie trudy, obowiązki i niedogodności z jakimi wiąże się posiadanie zwierzątka w domu długo rozważaliśmy na jakiego pupila zdecydować się z myślą o naszych dzieciach. Lista zalet mieszkania pod jednym dachem z ukochanym zwierzątkiem jest wyraźnie dłuższa od potencjalnych nakładów i obowiązków. Do decyzji o nowym członku naszej rodziny dojrzewaliśmy dosyć długo, rozważając wszelkie za i przeciw. Wiedząc to, zdecydowaliśmy się na kota i już od kilku miesięcy zamieszkuje z nami nasz ukochany kociak Carlos.

              Starając się wnikliwej poznać charaktery i osobliwości różnych ras kotów ostatecznie wybraliśmy naszego kota syberyjskiego Neva Masquarade. Nevki charakteryzują się żywym temperamentem i bogatą psychiką. Kociaki te są błyskotliwie, inteligentne, ciekawskie, przyjacielskie i lojalne. Szybko się oswajają i bardzo silnie przywiązują do opiekuna. Nasz Carlos dokładnie tak ja większość Nevek jest chętny do zabawy, wspinaczki i skoków. Czasem nawet aportuje za piłką. I to co najbardziej nas przekonało do wyboru kota tej rasy… Nevki nie mają w sobie agresji i raczej unikają konfliktów, są bardzo wyrozumiałe i tolerancyjne. Przy dwójce żywiołowych chłopców było to dla mnie bardzo ważne.

              Nasz kociak stał się nie tylko przyjacielem i mieszkańcem naszego domu, ale towarzyszy nam każdego dnia w rozmaitych czynnościach, a nawet naszych zabawach, co mogliście zobaczyć już na niektórych naszych filmikach na You Tube. Carlos wita nas gdy wracamy do domu, gdy rano wstajemy i daje niezwykle dużo radości. Od dawna przecież wiadomo, że kontakt z kotem działa uspokajająco, zmniejsza stres i uczy troski o inne istoty żywe.

jaki kot dla dziecka

kot syberyjski

             Ponieważ od dziecka kochamy nie tylko koty ale generalnie zwierzęta, staramy się tą miłością i wrażliwością zarażać nasze dzieci. Zależy nam na bezpieczeństwie zwierząt szczególnie tych bezpańskich, bo nikt oprócz dobrych ludzi nie zwróci na nie uwagi. Kociaki wymagają zimą, szczególnej uwagi, gdyż czyha na nie niska temperatura i wiele innych niebezpieczeństw. Dlatego z wielką przyjemnością przyłączyliśmy się do akcji społecznej Nat Geo Wild we współpracy z Fundacją Viva.

           Jeśli tak jak my kochacie zwierzęta możecie również przyłączyć się do pomocy i udostępnić grafikę, która podpowiada jak w prosty sposób możemy pomóc kotom przetrwać zimę i zadbać o ich bezpieczeństwo. A dlaczego koty wolno żyjące są takie ważne?

            Nieudomowione czworonogi żyją w koloniach w pobliżu ludzkich siedlisk. Mają ogromne znaczenie w naszym ekosystemie. Ponieważ ich dieta składa się w znaczącym stopniu z gryzoni, wspomagają one człowieka w zmniejszaniu populacji szczurów i myszy. Niestety w wyniku używania niebezpiecznych środków chemicznych podczas deratyzacji, dziś ich samodzielna egzystencja bez pomocy człowieka jest niemożliwa. Warto o tym pamiętać i pomóc im przetrwać najzimniejsze tygodnie.

jaki kot najlepszy dla dziecka

POMÓŻ KOTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI I WRZUĆ NA FB I INSTAGRAM ZDJĘCIE ZE SWOIM FUTRZAKIEM I HASHTAGAMI:

#MyBigCatSelfie   #NatGeoWildPolska

„MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI”

NAT GEO WILD I FUNDACJI VIVA!

 

#MyBigCatSelfie

 

              Już 7 lutego na antenie Nat Geo Wild zagości „Miesiąc z wielkimi kotami” – kolejny cykl programów dokumentalnych poświęcony drapieżnikom z rodziny kotowatych. Z tej okazji kanał Nat Geo Wild we współpracy z Fundacją Viva! rozpoczyna akcję edukacyjną zwracającą uwagę na nasze lokalne „małe” koty i ich zimowe problemy.

Działania prowadzone będą w mediach społecznościowych od poniedziałku, 1 lutego.
#MyBigCatSelfie #NatGeoWildPolska

miesiac z wielkimi kotami

 

Nat Geo Wild

             Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

           Fundacja Viva! jest również organizatorem programu Adopciaki.pl i odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo procesu adopcyjnego. Zgłasza do programu te zwierzęta, które są przygotowane do adopcji, koordynuje pracę domów tymczasowych i czuwa, aby cały proces był bezpieczny i przyjazny zarówno dla ludzi jaki i zwierząt.

Więcej na stronie http://www.adopciaki.pl

           „Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy Towarzystwa National Geographic na rzecz ochrony wielkich kotów. Ma ono powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie. Aktywne wsparcie otrzymują w nim prowadzone w terenie projekty ochrony przyrody, a także działania edukacyjne. Wszystko po to, by powstrzymać i ostatecznie odwrócić tendencję gwałtownego zanikania populacji wielkich kotów.

           Nie wiem jak wasze dzieci, ale moje uwielbiają wszelkiego rodzaju filmy przyrodnicze edukacyjne o Alpach, Afryce, Ameryce i zwierzętach tam żyjących. W trakcie takiego programu dzieci uczą się wrażliwości, poznają świat oraz różne panujące w nim zasady. Od kiedy mieszka z nami Carlos, programy o kotach stały się szczególnie dla nich interesujące. Z pewnością mogę wam polecić do obejrzenia na najbliższy miesiąc program poświęcony kotom na Nat Geo Wild.

„Miesiąc z wielkimi kotami”

premierowe programy od niedzieli, 7 lutego, o godz. 18:00 na Nat Geo Wild

„Stadne życie”; premiera w niedzielę, 21 lutego, godz. 18:00

„Stadne życie” przedstawi historię afrykańskich lwów żyjących w pobliżu strumienia Olkeju Rongai i rzeki Mara w południowej Kenii. Ta dwuodcinkowa mini-seria koncentruje się na życiu dwóch różnych stad, które udało się zaobserwować nie tylko w świetle dziennym, ale także, korzystając z kamer termowizyjnych, rejestrujących ich nocne zwyczaje.

nat geo wild

„Tygrys w opałach”; premiera w niedzielę, 14 lutego, godz. 19:00
Ten dokument to historia młodego tygrysa indyjskiego o imieniu Kumal i jego niezwykłej drodze do dorosłości. Musi on opuścić terytorium swojego ojca i poszukać nowego domu, aby założyć nowe stado. Droga do dorosłości nie będzie łatwa i Kumal będzie zmuszony stawić czoła wielu przeciwnościom, od trudności z polowaniem, po nękanie ze strony lokalnych mieszkańców pobliskich wsi. Stojąc na granicy głodu, musi szybko zaadaptować się do nowych warunków.

 

nat geo wild

„Znikający królowie: pustynne lwy Namibii”; premiera w niedzielę, 7 lutego, godz. 18:00

Historia pięciu młodych lwów, które muszą zmierzyć się z wymagającymi warunkami na pustyni Namib i mimo wielu zagrożeń, cierpień, głodu i doskwierającego pragnienia, ustanowić to miejsce własnym królestwem. W programie zobaczymy ich wędrówki po górach, majestatycznych wydmach, niekończących się żwirowych równinach i plażach Wybrzeża Szkieletowego. Po raz pierwszy w historii udało się tak dokładnie zaobserwować sekretne życie lwów, żyjących w ekstremalnych warunkach na pustyni Namib wokół Wybrzeża Szkieletowego.

„Walki zwierząt: walki kotów”; premiera w niedzielę, 7 lutego, godz. 19:00

„Zabójcy znad jeziora”; premiera w niedzielę, 14 lutego, godz. 18:00

„Duże koty: niezwykła rodzina”; premiera w niedzielę, 28 lutego, godz. 19:00

miesiac z wielkimi kotami

#NatGeoWildPolska

             Dzięki kamerom Nat Geo Wild zobaczymy pełen przekrój rodzajów wielkich kotów, żyjących od Syberii po rozgrzane pustynie Afryki. Potrafią one skakać dalej, biegać szybciej i wspinać się wyżej niż większość innych grup zwierząt na świecie. Poznanie dzikiej natury kotów jest dla dziecka niezwykłym przeżyciem i pozwala odkryć oraz lepiej zrozumieć żyjące w bliskości z nami koty domowe.

jaki kot dla dzieci

#NatGeoWildPolska miesiac z wielkimi kotami

Wpis powstał w ramach współpracy z Nat Geo Wild.

Zdjęcia z archiwum prywatnego oraz Nat Geo Wild.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »