fbpx
portrety z patyczków, obrazki z patyczków,kreatywne prace plastyczne
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  zabawy plastyczne

Portrety z patyczków – eko obrazki

Portrety z patyczków, to pomysł na bardzo ciekawą i kreatywną pracę plastyczną, która pozwoli Wam stworzyć piękne eko obrazki. Zobaczcie jak różne portrety mogą powstać z patyczków znalezionych podczas spaceru.

Do wykonania pracy potrzebujecie: różne patyczki znalezione na spacerze, kartkę z bloku technicznego, klej magic, introligatorski lub vicol, nożyczki, pędzelek.

Tworząc portret z patyczków najpierw układamy potrzebne patyczki na kartce w odpowiednich miejscach. Patyczki możecie łamać, przecinać nożyczkami, a nawet delikatnie je kształtować wyginając. Najłatwiej ułożyć najpierw twarz, szyję, tułów, a dopiero w kolejnym kroku detale takie jak oczy, usta, nos, brwi, czy fryzura na głowie.

portrety z patyczków, eko obrazki, kreatywne prace plastyczne, pomysły na prace plastyczne dla dzieci
prace plastyczne dla dzieci, kreatywne zabawy, kreatywne prace plastyczne

Przyklejanie patyczków do kartki

Patyczki najlepiej przyklejać klejem introligatorskim, magic lub vicol, bo te kleje świetnie łączą drewno z tekturą i papierem, a po wyschnięciu klej jest przezroczysty.

Klej możecie nakładać bezpośrednio na patyczek i układać je potem w odpowiednie miejsca na kartce lub posmarować kartkę klejem i kłaść patyczki na klej. Przyklejając kilka patyczków jako fryzurę na głowie najlepiej posmarować kartkę klejem, ułożyć fryzurę i nałożyć pędzelkiem klej w miejsca styku patyczków, co dodatkowo wzmocni całość, a Wy będziecie mieć pewność, że nic nie odpadnie.

Klej najlepiej nakładać pędzelkiem, tylko po zakończonej pracy pamiętajcie, aby go dokładnie umyć wodą, dzięki temu nie sklei się włosie.

prace plastyczne z elementów natury
przyklejanie patyczków do kartki
przestrzenne prace plastyczne

Portret z patyczków po wysuszeniu

Po około 2-3 godzinach klej wysycha i staje się przezroczysty. Dzięki temu patyczki ładnie trzymają się kartki, a obrazki możemy powiesić jako ciekawą dekorację. Możecie również spróbować wykonać inne prace plastyczne i obrazki z wykorzystaniem patyczków. Na pewno pięknie będą wyglądać krajobrazy z patyczków.

kreatywne prace plastyczne, ciekawe prace plastyczne, prace plastyczne dla dzieci z elementów natury
tworzenie z elementów natury, kreatywne prace plastyczne

Portrety z patyczków o różnym stopniu trudności

Portrety z patyczków mogą wykonywać dzieci w różnym wieku. W zależności od wyobraźni i umiejętności dziecka, obrazek może być bardziej prosty i symboliczny, lub bardziej szczegółowy z wieloma detalami. Układając patyczki na kartce możecie też próbować je uformować delikatnie naginając, czy nawet nadłamać.

prace plastyczne w przedszkolu, prace plastyczne w szkole, ciekawe pomysły na prace plastyczne
Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci, ciekawe prace plastyczne, kreatywne prace plastyczne
pomysły na prace plastyczne w szkole
kreatywne prace plastyczne, ciekawe pomysły na prace plastyczne, moje dzieci kreatywnie, portret z patyczków

Galeria eko portretów

eko obrazki, eko portrety, portrety z patyczków, moje dzieci kreatywnie prace plastyczne dla dzieci
portrety z patyczków, eko portrety, eko obrazki, ciekawe prace plastyczne dla dzieci, moje dzieci kreatywnie

Jeszcze więcej pomysłów na zabawy w naszej książce

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

książka z pomysłami na zabawy dla dzieci, zabawy dla dzieci 2 latka, pomysły na prace plastyczne, dziennik zabaw, Ewa Wojtan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »