fbpx

Wulkan eksperyment

12 komentarzy

eksperymenty Moje Dzieci Kreatywnie Montessori
          Kolejny nasz domowy eksperyment, tym razem zrobiliśmy nasz własny wulkan.

           Do zbudowania wulkanu użyliśmy gliny ceramicznej, ale może to być również plastelina czy masa solna.W dużej kuwecie skonstruowaliśmy stożek wulkaniczny obudowując dookoła szklankę.

 

budowanie wulkanu

 

 

zabawy dla dziecka w domu

 Konstruowanie wulkanu z kawałków gliny to dokonała zabawa sensoryczna i wspaniały trening dla doni. Z pewnością wasze dzieci również z chęcią będą umacniać wulkan i doklejać kolejne kawałki.

zabawy sensoryczne
Do środka naszego krateru wsypaliśmy barwnik spożywczy, aby uzyskać ładny kolor lawy.
kreatywne zabawy
Następnie dodaliśmy sodę.
ciekawe eksperymenty dla dzieci
powoli wlewaliśmy ocet i obserwujemy…
eksperyment z wulkanem
nasz wulkan zaczyna wrzeć…
jak zrobic wulkan

 

doswiadczenia dla dzieci

 

kreatywne zabawy dla dzieci

 

eksperymenty dla dzieci
Kolejny eksperyment łatwy do wykonania, edukacyjny i bardzo efektowny dla dziecka.
wulkan eksperyment

12 comments

  1. ewawojtan Post author

   Według mnie od trzech lat, mój 2,5 latek raczej się przyglądał z zaciekawieniem. Trzy letnie dziecko z powodzeniem może już uczestniczyć w takiej zabawie:-)

  1. ewawojtan Post author

   W tej chwili synek ma trzy latka, jak miał 2,5 sporo już mówił, a w tej chwili jest w pełni komunikatywny i rozmawia pełnymi zdaniami. Jednak u każdego dziecka rozwój mowy wygląda inaczej, jeśli coś niepokoi warto skonsultować się z logopedą.

 1. Aldona

  Świetny pomysł, na pewno go wykorzystam jak moja córka troszeczkę podrośnie. Jak niewiele trzeba do udanej zabawy, trochę wyobraźni.

 2. Basia

  Pomysł super. Dziękujemy! Robiliśmy dzisiaj popołudniu. Za budulec do wulkanu posłużyła nam masa solna z dodatkiem cynamonu i kakao. Można uatrakcyjnić sam wybuch: należy w szklance rozmieszać sodę z ciepłą wodą i paroma kroplami płynu do mycia naczyń w drugiej szklance przygotować ocet z barwnikiem ( u nas koncentrat barszczu). Do krateru wulkanu należy wlać wodę z sodą a potem dołożyć wodę z octem i barwnikiem. Wybuch jest dłuższy i mocniej się pieni a dodatkowo jest kolorowy. Pomysł na wybuch pochodzi z YouTube.:) pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »