fbpx
DIY,  MAŁE DZIECI,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne

Chrupki kukurydziane

Świetna twórcza zabawa, wspiera rozwój małej motoryki, rozwija wyobraźnię i daje dużo radości.

Chrupkowe zabawy prowadziłam z grupie 6-7 latków podczas ferii zimowych w Domu Kultury Morena. Wsypałam do baseniku różne rodzaje chrupek kukurydzianych i worek zapałek. Dzieci jak tylko weszły do sali były bardzo uradowane i zaciekawione na widok basenu z chrupkami. Oczywiście podjadanie chrupek po kryjomu było najbardziej zabawne i dla mnie i dla dzieci:-)
 Takie cuda powstawały za pomocą zapałek i chrupek.

 

 

 

 

 

Skończone zwierzątka, stworki, konstrukcje i rzeźby malowaliśmy farbkami.

 

Adaś również doskonale się bawił. Konstruowanie z chrupek niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię jak również wspaniale wpływa na rozwój malej motoryki.
  Pracując w grupie dzieci uczą się współpracy i nawiązywania wzajemnych relacji społecznych.

 

 

 

 

6 komentarzy

  • Joanna

    Może to zabrzmi niezbyt smacznie, ale chrupki kukurydziane świetnie się sklejają jak się je nieco nawilży w miejscu łączenia, albo jeszcze lepiej poliże. Moje córki, odkąd im to pokazałam, nie zjedzą normalnie chrupek tylko zawsze robią z nich jakieś instalacje podczas jedzenia.

  • Anonimowy

    Każdy tak naprawdę kocha dzieci. A jak mówi, że nie to kłamie. Wszyscy byliśmy dziećmi tylko czasami o tym zapominamy. Trzeba o nie dbać z całego serca. Jeżeli nie wiemy sami jak to robić może nam pomóc. jest sporym miastem i tam możemy szukać takiego psychologa. Uzyskamy od niego bardzo dużo wskazówek na temat wychowania. A tak a pro po- świetny pomysł z tym, żeby robić dzieciom jedzenie w kształcie różnych, przezabawnych postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »