fbpx
piankolina przepis
DIY,  eksperymenty,  integracja sensoryczna,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Piankolina przepis DIY

               Nasze pociechy najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną czyli poznawanie świata wielozmysłowo.Wszelkiego rodzaju masy plastyczne dostarczają wielu doznań i świetnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Jeśli nasz maluch dodatkowo może taką masę stworzyć samodzielnie zabawa jest jeszcze bardziej udana.

            Zabawy z masami plastycznymi takimi jak piankolina, ciastolina czy piasek kinetyczny zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, obserwowania i poznawania świata wokół za pomocą zmysłów. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół, to doskonały pomysł na oderwanie dziecka od telewizora czy komputera. Chore przedszkolaki też z pewnością zainteresują się taką propozycją zabawy.


Czego potrzebujesz?


         Przepis na Piankolinę jest bardzo łatwy: 1 kg mąki ziemniaczanej, jedno opakowanie pianki do golenia oraz odrobinę płynu do mycia naczyń najlepiej białego lub bezbarwnego. Przepis wykonania dokładnie krok po kroku przedstawiłam wspólnie z moimi dziećmi na filmie na końcu postu. Będzie mi bardzo miło jeśli przy okazji dołączycie do moich obserwatorów i subskrybujecie mój kanał YouTube Ewa Wojtan. Jest tam już ponad sto ciekawych inspiracji i pomysłów na spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem podzielonych tematycznie. Dzięki temu łatwiej znajdziecie to, co Was interesuje.

             Chłopcy samodzielnie łączyli wszystkie składniki w dużej kuwecie, która zawsze nam służy do tego typu zabaw. Wyciskanie pianki, obserwowanie jak rośnie, mieszanie jej z mąką wprawiło chłopców w dokonały nastrój. Sam uwielbiam im towarzyszyć w takich zabawach i eksperymentach.

zabawy sensoryczne

jak zrobic sztuczny snieg

zabawy dla 3 latka

          Z piankoliny możemy tworzyć rozmaite babki, budowle, zakopywać skarby, bawić się autkami czy ludzikami, odciskać dłonie, a nawet pisać literki za pomocą wykałaczki. Jeśli biała puszysta masa nam się znudzi możemy dodać do niej odrobinę barwników spożywczych, a nawet brokatu. Zabawa w barwienie i obserwowanie jak kolorowa masa miesza się razem dostarcza dodatkowych bodźców i urozmaica zabawę na dłużej. Możliwość mieszania różnych produktów zawsze dostarcza dzieciom wiele emocji i radości, bo dzięki temu zaspokajamy ich potrzebę odkrywania i doświadczania świta wokół.

przepisy na masy platyczne

pucholina przepis

ciastolina przepis

piankolina przepis

piasek kinetyczny jak zrobic

jak zrobic cistoline

pojemniki ikea

przepisy na masy plastyczne dla dzieci


Zapraszam na Film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

Zabawy dla dzieci 6-24m

Zabawy na lato 40 pomysłów na wakacje

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »