fbpx
Małe Charaktery magazyn psychologiczny dla dzieci
czytamy,  Moje Dzieci Kreatywnie,  Polecamy,  pomoce edukacyjne,  recenzje

Małe Charaktery – magazyn psychologiczny dla dzieci

Małe Charaktery, to pierwszy psychologiczny magazyn dla dzieci w wieku 6-10 lat. To doskonała pomoc dla rodziców do budowania pozytywnych relacji z dzieckiem i wzmacniania ich od strony psychologicznej i emocjonalnej.

           Jestem po lekturze pierwszego numeru i tak mnie oczarował, że sama zamawiam prenumeratę na cały rok, a Wam muszę koniecznie o nim opowiedzieć. Krótki film z pokazaniem konstrukcji magazynu, stałych rubryk i kilku wybranych fragmentów możecie zobaczyć poniżej. Jeśli wolicie czytać, to opisałam też nasze wrażenia, a na poniższych zdjęciach zobaczycie fragmenty czasopisma.


zapraszam na recenzję filmowąMałe Charaktery pierwszy magazyn psychologiczny dla dzieci


            Misją magazynu jest wspieranie dzieci w kształtowaniu kompetencji psychospołecznych, komunikacyjnych, poznawczych, kreatywnych i logicznego myślenia. Małe Charaktery budują w dzieciach poczucie własnej wartości oraz wzmacniają ich umiejętności rozumienia, wyrażania i regulowania emocji.

         Sama kiedyś jako studentka pedagogiki czytałam i prenumerowałam Charaktery, ceniąc ten magazyn za wartościowe treści, które skłaniały mnie do myślenia i na swój sposób uczyły życia. Dlatego jak po latach przerwy zobaczyłam, że pojawiły się “Małe Charaktery”, nie mogłam się oprzeć, żeby zobaczyć w jaki sposób będą tam przedstawione różne tematy dla dzieci. Emocje, psychologia, radzenie sobie z różnymi uczuciami i zachowaniami to duże wyzwanie nawet dla nas dorosłych, więc jak tego nauczyć dzieci?

          Edukacja najmłodszych w aspekcie psychologicznym jest w Małych Charakterach doskonale przemyślana i przygotowana w zrozumiały dla dzieci sposób, poprzez teksty literackie, zagadki, ćwiczenia i propozycje aktywności.

          Czytając magazyn razem z dzieckiem rodzice dostają konkretne narzędzia potrzebne w wychowywaniu mądrych i potrafiących sobie radzić z różnymi sytuacjami dzieci. Wspierając się tekstami i propozycjami z magazynu “Małe Charaktery” wzmacniamy nasze dzieci w tworzeniu głębokich, opartych na zaufaniu więzi.

          Pierwszy numer magazynu zrobił na mnie duże wrażenie, więc czekam na kolejne wydanie, a sama z ciekawości wróciłam do magazynu “Charaktery” dla dorosłych i również znalazłam tam dużo wartościowych tekstów dla siebie. 🙂

małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci
małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci
małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci

Rozmowa o emocjach


        Ze swojego doświadczenia z pracy z dziećmi jako pedagog wiem, że każde dziecko jest inne. Często nawet rodzeństwo potrafi bardzo się od siebie różnić. Właśnie tak jest u nas. Michał jest bardziej wylewny, ekstrawertyczny, wyrzuca z siebie emocje, a nawet je wykrzykuje. Adam raczej spokojny i bardziej skryty, zamknięty w sobie introwertyk, jak kiedyś ja jako dziecko. Nie ważne jaką osobowość i charakter ma Wasze dziecko, to rozmowa o uczuciach i towarzyszących im emocjach zawsze jest trudna.

       Po pierwsze nie jest łatwo zacząć. Po drugie pociągnąć dalej temat lub bardziej go rozwinąć, dociekając w czym jest problem… Dzieci, podobnie zresztą jak dorośli, same z siebie, bez powodu, jakiegoś impulsu nie zawsze opowiedzą o tym co je gnębi, smuci czy martwi. Często nie mówią o tym, że czują strach, nie wiedzą jak się zachować, czy poradzić sobie z tremą. W magazynie “Małe Charaktery” znalazłam naprawdę dużo wartościowych artykułów, które mogą nam w tym niełatwym zadaniu pomóc.

      Szczerze mówiąc nawet żałuję, że ten magazyn nie powstał wcześniej. Jest dedykowany dla dzieci w wieku 6-10 lat i uważam, że wiek jest dobrany idealnie. Więc jak macie dzieci w tym wieku to zachęcam do lektury i korzystania z tego czasopisma. To nieoceniona pomoc na trudnej drodze rodzicielstwa.

małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci
jak radzić sobie ze smutkiem, jak rozmawiać z dzieckiem o emocjach, małe charaktery

Gry i zabawy dla dzieci


            Oprócz wartościowych i pomocnych artykułów poruszających tematy emocji, psychologii i uczuć, znajdziemy tu też wiele innych pomysłowych i atrakcyjnych z punktu widzenia dziecka działów. Jednym z nich są zabawy i kreatywne pomysły na wspólne spędzanie czasu.

małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci
małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny
małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny

Jakie to ciekawe


        W dziale “Jakie o ciekawe” znajdziecie inspiracje do ciekawych wyzwań i pomysły na spędzanie czasu w niezwykły sposób. My zainspirowaliśmy się do stworzenia rodzinnego zielnika. Podczas naszej inspirującej zabawy skupiamy się na aktywnym kształtowaniu kompetencji poznawczych i twórczym myśleniu.

zielnik, jak zrobić zielnik, rodzinny zielnik, małe charaktery
małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny
małe charaktery czasopismo psychologiczne dla dzieci, ciekawy magazyn dla dzieca

Czytanie ze zrozumieniem


          W tym dziale znajdziemy teksty, zadania i łamigłówki kształtujące kompetencje językowe, zdolność czytania ze zrozumieniem, pamięć i spostrzegawczość. Będą też zadania uczące myślenia przyczynowo-skutkowego i trenujące grafomotorykę. Oprócz pięknych ilustracji, grafik i wartościowych artykułów inspirujących do rozmowy, jest też fragment czasopisma skupiający się na rozumieniu tekstu.

         To bardzo wartościowy i często pomijany element. Nie sztuką jest przeczytać książkę, czy tekst, wysłuchać audiobooka, ale jeszcze wrócić do tego, porozmawiać, zadać pytania i potrafić na nie odpowiedzieć. W “Małych Charakterach” jest to doskonale przemyślne i przedstawione w sposób przystępny dla najmłodszych. Naprawdę należą się wielkie brawa za ten dział. 🙂

Małe Charaktery, czytanie ze zrozumieniem, czasopismo psychologiczne dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci

        Holistyczne podejście do wychowania dziecka


            Jeśli macie wątpliwości, czy magazyn podchodzi holistycznie do wychowania i kształtowania wrażliwości młodego człowieka, to już śpieszę Wam donieść, że skupiamy się tu nie tylko na sobie, na człowieku, na emocjach, czy zabawie, ale nawet na elementach przyrody. Poznajemy wiedzę zarówno o najbliższym otoczeniu, jak i pełnym ciekawostek i tajemnic świecie.

owady, zwierzeta, przyroda, czasopismo dla dzieci, małe charaktery

              Jeśli takie tematy są Wam bliskie, pragniecie uwrażliwić swoje dzieci i nauczyć je lepszego poznawania siebie oraz rozumienia i nazywania różnych emocji. Ważne jest dla Was, aby uwrażliwić je na otwartość na świat, różnorodność i empatię do innych osób. Zależy Wam na budowaniu trwałych i bliskich więzi. Rozwijaniu ich pasji i kształtowaniu wiary w siebie. To z pewnością ten magazyn będzie dla Was wartościową inspiracją.

             Warto zwrócić uwagę, że nie jest to czasopismo tylko do samodzielnego czytania. Choć być może są dzieci którym, to wystarczy. Według mnie jest to doskonały magazyn inspirujący do działania, rozmów i pomagający w wychowaniu dziecka. Jest wręcz stworzony do wspólnego czytania z rodzicami, dziadkami, czy wychowawcami. Bardzo się cieszę, że powstało tak wartościowe czasopismo dla dzieci i ich rodziców i z przyjemnością dołączam do grona prenumeratorów. 🙂


Dowiedz się więcej o magazynie: 👉 www.malecharaktery.pl

Prenumerata na rok w cenie 99zł tu: 👉 prenumerata “Małe Charaktery”


Małe Charaktery magazyn psychologiczny dla dzieci, czasopismo dla dzieci
moja rodzina, temat rodziny, małe charaktery, pomoc psychologiczna dla dzieci, magazyn psychologiczny dla dzieci, czasopismo dla dzieci

Wpis powstał we współpracy z magazynem Małe Charaktery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »