fbpx
mis praca plastyczna
jesień,  techniki plastyczne,  twórczość,  zabawy plastyczne

Miś praca plastyczna z liści

           Miś jako praca plastyczna z jesiennych liści to bardzo ciekawy i sympatyczny temat na zajęcia dla dzieci. Możecie go zrobić samodzielnie w domu lub podczas warsztatów lub lekcji z dziećmi na przykład w szkole, czy przedszkolu.

         Do wykonania misia potrzebujesz: jesienne liści w odcieniach brązów i żółci, klej typu magic lub introligatorski, kasztan do zrobienia noska, białą i czarna kartkę, papierowy talerzyk.

          Papierowy talerzyka smarujemy dokładnie i dookoła klejem. Liście najlepiej wykorzystać świeżo zebrane, gdyż suche będą nam się kruszyć w trakcie przyklejania. Odcinamy nożyczkami ogonki od liści i przyklejamy je dookoła talerzyka. Dokładnie pokazuję wszystko na filmie poniżej.

         Na środku talerzyka przyklejamy jeden większy liść, możecie jego kształt w razie potrzeby skorygować nożyczkami. Liść będzie misiową buzią. Teraz klejem magic przyklejamy kasztanowy nosek. Nie ma obawy klej będzie go trzymał bardzo dobrze, tylko musicie poczekać, aż praca wyschnie.

        Uśmiech również możecie przykleić klejem wykorzystując do tego ogonki od liści. W prostszej wersji buzie rysujemy pisakiem. Na koniec przyklejamy kreatywne oczka, lub wyklejamy je z plasteliny. W nieco trudniejszej wersji dla starszych dzieci wycinamy oczka z białego i czarnego papieru. Na koniec od spodu doklejamy dwa listki, które będą misowymi uszkami. Pracę zostawiamy na około godzinę do wyschnięcia i jest gotowa 🙂

prace plastyczne jesien, co można zrobić z liści, prace plastyczne jesień

ciekawe prace plastyczne na jesien, praca plastyczna z liści


” Miś praca plastyczna “

Zapraszam na film, będzie nam bardzo miło jak  zasubskrybujesz nasz kanałZobacz nasze książki


 

dziennik zabaw pakiet

#markawłasna #dziennikzabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »