fbpx
jesienne prace plastyczne
jesień,  prace plastyczne,  techniki plastyczne,  twórczość,  zabawy plastyczne

Dynia – mozaika z liści

          Dynia to często temat przewodni różnych zajęć plastycznych i jesiennych w wielu przedszkolach i szkołach. Dziś mam dla Was pomysł na piękną mozaikową pracę plastyczną z jesiennych liści. Przygotowałam też, szablon dyni do kolorowania i wyklejana, na pewno Wam się przyda.         

          Do wykonania pracy potrzebujesz: klej w sztyfcie lub klej magic, jesienne liście w odcieniach pomarańczu, żółci, czerwieni oraz kilka zielonych, nożyczki i nasz szablon kolorowanki dyni do druku.


Pobierz przygotowany szablon: Dynia kolorowanka do druku


dynia kolorowanka

            Jesienne liście w odcieniach pomarańczu, żółci lub czerwieni tniemy na kawałki. Stasze dzieci warto zachęcić do wycinania kwadracików, a młodsze niech tną, tak jak potrafią. Zabawa podczas przyklejani i efekt kocówy niezależnie od wyciętych kształtów będzie fantastyczny.

             Kilka zielonych liści tniemy w paseczki i wyklejamy z nich ogonek naszej dyni. Następnie smarujemy kolorowankę dyni kawałek po kawałku klejem i wyklejmy ją kawałkami pociętych, kolorowych liści.

praca plastyczna dynia

                 Praca już po chwili nabiera kolorów, a struktura liści pięknie imituje fakturę prawdziwej dyni. Efekt na żywo jest nawet jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach. Praca jest na tyle łatwa, że nawet młodsze dzieci dadzą radę, a starsze będą mogły bawić się w komponowanie kolorów.

          Oprócz twórczości plastycznej dzieci podczas zabawy świetnie trenują małą motorykę podczas wycinania, chwytania małych kawałków listków i przyklejania ich. Jeśli Wasze dziecko nie przepada za kolorowanie, to ta aktywność, na pewno mu się spodoba.

jak zrobic mozaike

prace plastyczne jesien

jesinne prace plastyczne


Efekt końcowy naszej dyniowej mozaiki


dzien dyni prace plastyczne jesien

dynia pomysły na prace plastyczne


Zobacz nasze inne pomysły na dzień dyni i zainspiruj się.


                  Poniżej szablon innej dyni, który służy do wyklejania plasteliną i stemplowania palcem umoczonym w farbie. Pobierz szablon do druku i twórz piękne prace razem z dzieckiem. To również idealna propozycja dla młodszych dzieci.

dzien dyni pomysly

dynia kolorwnka, do wyklejania, kolorwnia, karty pracy jesień, dzień dyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »