fbpx
czytanie sylabowe,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  matematyka

Zabawy edukacyjne z łyżkami

           Kilka plastikowych łyżek, pisak suchościeralny i wiele możliwości tworzenia zabaw edukacyjnych. Czytanie sylabowe, cyfry rzymskie, nauka liczenia, zabawy z emocjami i trening małej motoryki to wszystko w jednym poście, każdy znajdzie propozycję dla siebie. A to co najlepsze materiały możemy wykorzystywać wielokrotnie.

         Do zabawy potrzebujecie kilka plastikowych łyżek białego koloru i kilka przezroczystych. Pisak suchościeralny świetnie nadaje się do pisania po łyżkach jak i szybkiego zmazywania. Jeśli chcemy przygotować napisy na stałe, wystarczy użyć zwykłego markera. Na końcu wpisu możecie zobaczyć na naszym filmie jak się bawiliśmy i uczyliśmy wykorzystując do tego łyżki. A jeśli jeszcze nie subskrybujecie naszego kanału You Tube, to koniecznie klikajcie i dajcie suba, aby być na bieżąco z najnowszymi propozycjami zabaw przedstawionych na filmie.


Czytanie sylabowe

           Więcej o czytaniu sylabowym i nauce czytania pisałam tu >najłatwiejsza metoda nauki czytania< za pomocą dwóch łyżek białej i przezroczystej łączymy spółgłoski z samogłoskami i odczytujemy kolejne sylaby. To świetny sposób na naukę czytanie przez zabawę i trening pisania pierwszych literek w niebanalny sposób.


nauka przez zabawe (1)

nauka przez zabawe (4)


Nauka liczenia

Dopasowywanie liczby kropek do odpowiadających im wyników. Tą wersję zabawy znalazłam również później na kilku zagranicznych blogach. Jest też świetny pomysł z dopasowaniem dużych liter alfabetu do małych literek.


nauka przez zabawe (3)

nauka liczenia


Poznajemy cyfry rzymskie


zabawy matematyczne

cyfry rzymskie


Zabawy emocjami

        Rysownie buziek, oczu, zmienianie uczuć, naśladowanie min, nazywanie różnej mimiki twarzy. Dziecko rysując i zmazując trenuje małą motorykę. Nieudany rysunek wykonany pisakiem suchościeralnym łatwo zmażemy z łyżki nawet palcem. Na białej łyżce rysujemy oczy i nos, a na przezroczystej różne buzie.


nauka przez zabawe (7)

kreatywne zabawy

nauka przez zabawę


Zabawy matematyczne

Mnożenie, dodawanie, odejmowanie, dzielenie, szukanie brakującej cyfry.


nauka przez zabawe (10)

nauka przez zabawe (11)

 


Zapraszam na film


4 komentarze

  • M i I

    Witam, chciałam serdecznie podziękować za masę wspaniałych i nie drogich ! pomysłów zamieszczonych na blogu, notabene jednym z najlepszych z jakimi się zetknęłam w ogóle 🙂 gratulacje i pozdrowienia, będziemy z synem śledzić kolejne wpisy , oby tak dalej :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »