fbpx
gry,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  poznajemy kształty,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy logiczne

Na tropie śladów…

        Zabawa w detektywa na tropie śladów… to nasza najnowsza propozycja, która powstała jak zwykle małym kosztem, ale efekt jest fantastyczny. Dzieci była zaangażowane w przygotowania i z niecierpliwością czekały, aby zamienić się w małych tropicieli.

               Do naszej zabawy potrzebujecie: kilka butów z różnymi spodami, szeroki pędzel, farbki, nożyczki, wodę i białe kartki. Tak niewiele trzeba, aby stworzyć świetną propozycję dla dziecka i zainteresować je na dłużej.
 
zabawy dla 3 latka

Spód buta, kapcia lub kalosza malujemy farbką i odciskamy ślad na kartce.

 

               Każdy but jak zauważycie podczas tej zabawy ma inny ślad, najłatwiejsze do odciskania są oczywiście małe butki. Jednak gdy zróżnicujemy i użyjemy różnych butów będzie ciekawiej i będziemy mogli układać je stopniując według wielkości.  Zalecam malowanie spodu butów na jeden kolor, bo inaczej dziecko w trakcie poszukiwania dwóch jednakowych odcisków będzie się sugerowało kolorem zamiast odciśniętym śladem.

 

pieczatki dla dzieci

Samo malowanie podeszwy i odciskanie jej śladu niczym pieczątka, to już doskonała zabawa dla dziecka i ćwiczenie małej motoryki.

 

 

 

Nasze ślady gotowe, teraz musimy je wymieszać.

 

 

Ślady można również wykorzystać do nauki liczenia.

 

 

Adaś na tropie śladów…

 

kreatywne zabawy

 

kreatywnie w domu

 

dzieciaki w domu

 

Jest! Mam!  Takie same!
zabawy dla 4 latka

 


Wszystkie ślady już połączone


            Nasza zabawa doskonale rozwija percepcję wzrokową dziecka, uczy analizowania, porównywania oraz zwracania uwagi na szczegóły i detale różniące dwa podobne obrazki. Ze starszym dzieckiem można się również pobawić w Memo śladowe 🙂
zabawa w detektywa

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »