fbpx
Przebiśniegi praca plastyczna
dekoracje,  prace plastyczne,  twórczość,  WIOSNA,  zabawy plastyczne

Przebiśniegi – wiosenna praca plastyczna na okno

             Przebiśniegi to pierwszy zwiastun wiosny, na którą wszyscy już czekamy. Dziś mam dla Was ciekawy pomysł na pracę plastyczną w takim wiosennym klimacie, którą możecie powiesić również na oknie.

            Do wykonania pracy potrzebujesz: białą i zieloną bibułę, watę, klej, nożyczki, papierowy talerzyk lub kartkę z bloku technicznego, szeroką bezbarwną taśmę, lub folię samoprzylepną, kawałek białej plasteliny.

             Z papierowego talerzyka wycinamy środek, możesz też wyciąć taką ramkę z kartki z bloku technicznego. Od spodu podklejamy szeroka bezbarwną taśmę, lub folią, aby przykleić potem w okienku nasze przebiśniegi. Na dole wyklejamy ramkę watą, która imituje nam śnieg.


Jak zrobić przebiśniegi z bibuły


            Z białej bibuły wycinamy kształt płatków przebiśniegów jak na zdjęciu powyżej. Na każdy kwiatek wykorzystaliśmy około 4 płatki. Z zielonej bibuły wycinany podłużne liście oraz szerokie paski na ok 2cm i długie na ok 20cm, z których będziemy skręcać potem łodygi.

          Płatki chwytamy na dole i skręcamy, następnie łączymy razem ze sobą cztery końcówki skręconych płatków i sklejamy je kulką plasteliny. Zobacz na zdjęciach poniżej.

                Teraz długi zielony pasek bibuły składamy na pół, przykładamy do plastelinowej kulki z płatkami i zaczynamy skręcać łodygę. Przy pierwszym kwiatku być może będzie trzeba dziecku pomóc, ale z kolejnymi świetnie sobie na pewno poradzi.

               Kolejny ostatni etap to ułożenie gotowych kwiatków i liści w naszej ramce i powieszenie dekoracji w oknie 🙂

Przebiśniegi praca plastyczna, prace plastyczne wiosna

przebiśniegi praca plastyczna, prace plastyczne wiosna, wiosenne kwiatki, zwiastuny wiosny

wiosenne prace plastyczne, prace plastyczne wiosna, przebisniegi z papieru

Przebiśniegi praca plastyczna

Zobacz naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »