fbpx
sztuczny snieg
DIY,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy sensoryczne,  ZIMA

Sztuczny śnieg pełen kolorów i brokatu

          Sztuczny śnieg to doskonały pomysł na zabawę i eksperymenty w domu. Nas niestety dopadła grypa i po kilku dniach walki z gorączką Michał zapragnął wreszcie się pobawić i oderwać od chorowania. Kiedyś robiliśmy sztuczny śnieg z pianki i sody, a tym razem postanowiliśmy wypróbować nowy przepis. Widziałam już sporo eksperymentów ze sztucznym śniegiem z pieluch, więc i my postanowiliśmy sprawdzić jak to jest z tym pampersowym puchem.

         Do zabawy potrzebujecie: Wodę, miseczki, kilka pieluch typu pampers (10szt. ok 8zł ), ewentualnie brokat i bibułę.

         Na końcu wpisu zobaczycie nasz 7 minutowy film z instrukcją jak wykonać śnieg krok po kroku. Bedzie nam też bardzo miło jeśli zasubsrybujecie nasz kanał YouTube o tu: >subskrybuj<. Będziecie wtedy na bieżąco z naszymi filmowymi inspiracjami i zabawami, a także z łatwością znajdziecie tematy, które Was interesują. Bo wszystkie nasze filmy na YouTube są podzielone tematycznie.

      Pieluchy rozkładamy i rozcinamy środek tak, aby ze środka wyrzucić do naszej miseczki drobne kuleczki. Te kuleczki to superchłonny żel doskonały do stworzenia śniegu. Kulki pochłaniają wilgoć w masie blisko 30 razy większej od własnej, tym sposobem już z jednej pieluchy możemy zrobić sporą ilość śniegu. My do zabawy użyliśmy dziesięciu pieluch.

        Granulki zalewamy wodą i już po chwili powstaje bardzo przyjemna w dotyku galaretkowata masa przypominająca konsystencją śnieg. Aby zabarwić śnieg wystarczy Wam do tego kolorowa bibuła. Od rolki bibuły odcinamy pasek szerokości około 3 cm, a nastepnie zalewamy go w szklance gorącą wodą. Już po kilku sekundach woda zabarwia się od bibuły i tak przygotowanym płynem możemy zalać i zabarwić nasz śnieg. My w dalszym ciągu naszej zabawy dodaliśmy jeszcze brokat, mieszaliśmy kolory i spędziliśmy na zabawie i eksperymentowaniu dobre dwie godziny. Zresztą zapraszam Was na film z pewnością zachęci Was do takiej aktywności.

        Taka sensoryczna zabawa pozwala dziecku poznawać świat wszystkimi zmysłami, zachęca do eksperymentowania i doskonale wpływa na jego rozwój motoryczny. To ciekawy sposób na wspólną zabawę w domu, ale także jako eksperymenty dla grupy dzieci w przedszkolu.

 

sztuczny śnieg z pieluchy

sztuczny śnieg

sztuczny snieg przepis

sztuczny śnieg

sztuczny śnieg

sztuczny śnieg

 

 

eksperymenty dla dzieci     

 

 


Zapraszam na film: ” Sztuczny śnieg “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Zobacz też nasz prosty przepis na sztuczny śnieg z pianki i sody


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »