fbpx
jak zrobic sztuczny snieg
DIY,  eksperymenty,  integracja sensoryczna,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy dla 2-3 latków

Sztuczny śnieg i do tego zimny przepis

           Sztuczny śnieg przepis  jest bardzo prosty, a składniki zapewne macie w domu. Za oknem prószy śnieg, a wy nie możecie wyjść, bo maluch jest chory? Jest na łatwy sposób, zróbcie samodzielnie sztuczny śnieg do zabawy w domu. Jego konsystencja i chłodna temperatura da dziecku namiastkę szczęścia widocznego za oknem.

          Do wykonania zimnego śniegu potrzebujecie: 8 opakowań sody oczyszczonej oraz jedną piankę do golenia. Do miski wsypujemy sodę i dodajemy piankę mieszając razem wszystkie składniki. Już w trakcie mieszania dziecko poczuje, że masa jest chłodna. Po zagnieceniu masy wstawiamy nasz śnieg do lodówki na 30 minut. Po tym czasie sztuczny śnieg jest zimny i ma doskonałą konsystencję do zabawy. Z pewnością każdy maluch ucieszy się z takiej zabawy jeśli nie może wyjść z domu lub tęskni za śniegiem.

          Taka namiastka zimnego puchu, który się nie roztapia da dziecku wiele radości. Robienie śnieżnych kul, babek i zabawa autkami lub ulubionymi zabawkami w śniegu to wspaniałe doznania sensoryczne. Zagniatanie, lepienie i formowanie wzbogaca umiejętności manualne i usprawnia małą motorykę potrzebną później do nauki pisania. Twórcze możliwości i luźna zabawa doskonale oddziałują na dziecięca wyobraźnię zachęcając do zabawy przez długi czas.  Masę można przechowywać przez kilka dni w woreczku w lodówce.

              Przepis wykonania dokładnie krok po kroku przedstawiłam wspólnie z moimi dziećmi na filmie na końcu postu. Będzie mi bardzo miło jeśli przy okazji dołączycie do moich obserwatorów i subskrybujecie mój kanał YouTube Ewa Wojtan. Jest tam już ponad sto ciekawych inspiracji i pomysłów na spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem.

sztuczny snieg przepis

sztuczny snieg zrób to sam

jak zrobić sztuczny śnieg

przepis na sztuczny śnieg

sztuczny śnieg

zabawy dla 3 latka

zabawy dla chlopców

zabawy sensoryczne

zabawy dla dziecka na zime


Zapraszam na film: ” sztuczny śnieg przepis “


Jeśli lubicie takie samodzielne masy zobaczcie Jeszce przepisy na: >Piankolina<, >Piasek z mąki<, >Ruchome piaski<.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »