fbpx
dekoracje,  DIY,  twórczość,  warsztaty,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Kaktusy ze styropianu DIY

          Kaktusy ze styropianu, to pomysł na łatwą i niezwykle efektowną pracę plastyczną zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Taka zabawa pozwala dziecku na kreatywną twórczość w doborze kolorów i aranżacji każdego kaktusa. Dodatkowo podczas pracy dzieci świetnie trenują małą motorykę. Kaktus nadaje się również jako samodzielnie wykonany prezent dla bliskiej osoby.         

          Do wykonania kaktusa potrzebujesz: Kawałki styropianu, rolki po papierze lub ręcznikach kuchennych, dekoracyjne taśmy klejące np.: tesa , małe wykałaczki, farby, pędzle, nożyczki.

             Kawałki styropianu ułamane na kształty przypominające kaktusy układamy na kartce. Malujemy je zwykłymi farbami plakatowymi, akrylowymi lub temperami bez używania wody. Najlepiej w kilku odcieniach zieleni z żółtym, ale jeśli dziecko ma ochotę może używać dowolnych kolorów, niech poniesie Was twórczość i wyobraźnia. Pomalowane kaktusy odkładamy do wyschnięcia.

         Teraz kawałki rolek po papierze przecinamy na mniejsze kawałki o wysokości około 5 cm. Rolki oklejmy taśmą dekoracyjną. Jeśli nie macie taśmy rolki można pomalować farbami na dowalone kolory, aby stworzyć mini doniczki dla naszych kaktusów.

      Wysuszone i pomalowane kawałki styropianu wkładamy do naszych mini doniczek z rolek. Teraz małe wykałaczki przełamujemy na pół i część, która była ułamana wbijamy w dowolne miejsce naszego kaktusa. W ten sposób powstają dekoracyjne i kłujące kolce. Starsze dzieci mogą dodatkowo skręcić z kawałków bibuły mini kwiatki. Mocujemy je wbijając w wydrążone w kaktusach za pomocą nożyczek maleńkie otwory. Zobacz cały etap pracy krok po korku na zdjęciach poniżej. Jestem pewna, że taka praca i zabawa spodoba się również Waszym dzieciom.

 

 

 

 

 


Kaktusy ze styropianu efekt końcowy naszej pracy


Kaktusy ze styropianu

kaktus ze styropianu praca plastyczna diy sztuczne kaktusy


Zobacz tez nasz kaktusy z gliny

wystarczy kliknąć na zdjęcie i przejdziesz do opisu


          Kaktusy można również wykonać z gliny samoutwardzalnej lub z masy solnej. Masa solna to najtańszy i najbardziej przyjemy materiał plastyczny dla dzieci. Do niektórych prac warto wykorzystać też masę porcelanową przepis jest >tutaj < Z masy można tworzyć rozmaite prace według własnej wyobraźni. Przepis na masę jest prosty i sprawdzony od lat podczas różnych zajęć i warsztatów w moimi małymi artystami.

Podstawowy przepis na masę solną:

200g mąki- ok. 1 szklanka i 2 łyżki
200g soli- ok. 1/2 szklanki
125cm3 wody- ok. 1/2 szklanki

kaktusy z gliny lub masy solnej praca plastyczna diy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »