fbpx
Przestrzenna gwiazda jak zrobic
BOŻE NARODZENIE,  DIY,  recykling,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Przestrzenna gwiazda świąteczna

             Przestrzenna Gwiazda świąteczna to temat konkursu w Adasia szkole. Długo zastanawialiśmy się jak podejść do tematu. Czy lepsza będzie gwiazda składana z papieru, czy z patyków, a może ze sznurka. Ostatecznie wybraliśmy połączenie kartonu z patykami i efekt wyszedł fantastyczny.

           Do zrobienia gwiazdy potrzebujesz: Paski kartonu, patyki różnej grubości i długości, klej na gorąco, biały spray, brokat oraz elementy dekoracyjne np.: szyszki, suszone plastry pomarańczy, ozdoby z masy porcelanowej (tu znajdziesz przepis na masę porcelanową), gwiazdki, koraliki itp.

            Na początku sklejamy paski kartonu na kształt gwiazdy na płaskiej powierzchni. Do klejenie wszystkich elementów używaliśmy kleju na gorąco. Adaś już całkiem sprawnie radzi sobie z pistoletem i dozowaniem kleju. Aby całość się trzymała, do brzegów gwiazdy w środku doklejamy patyki po przekątnej w różnych kierunkach, tak by wypełnić i wzmocnić konstrukcję tworząc jednocześnie dekorację. Gdy całość będzie sklejona malujemy gwiazdę na biały kolor, aby utrzymać wszystko w jednej tonacji. Teraz czas na doklejanie dodatków. Na środek Adaś przykleił naszego renifera z masy porcelanowej, po bokach doszły szyszki i kilka gwiazdek oraz koralików. Część dekoracji również przemalowaliśmy na biały kolor. Teraz już tylko odrobina kleju wikol lub magic, posypka brokatowa i nasz projekt jest gotowy.

          Zdjęcia nie oddają do końca uroku tej dekoracji, na żywo wygląda jeszcze lepiej. Adaś był bardzo zadowolony z efektu końcowego i z dumą zaniósł gwiazdę na szkolny konkurs. Uwielbiam takie wspólne projekty i wyzwania.

dekoracje świąteczne

gwiazda z patyków

gwiazdki z patyków

gwiazda z kartonu

jak zrobic przestrzenna gwiazde

gwiazda 3d

jak zrobic gwiazde

jak zrobic trojwymiarowa gwiazde

Przestrzenna gwiazda świąteczna


Efekt końcowy naszej pracy


pomysły na dekorcje świateczne DIY

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »