fbpx

Wykopaliska

3 komentarze

Mała motoryka Moje Dzieci Kreatywnie Poznajemy świat rozwijamy ZMYSŁY
  Świetna odkrywcza zabawa, nam pozwoliła spędzić wspólnie prawie trzy godziny wypełnione rozmową, śmiechem, ekscytacją, dumą i radością 🙂

 Zabawy dla dzieci nigdy za wiele, dziś proponuję zamianę w małego archeologa, poszukiwacza skarbów, odkrywcę to jest coś, co chłopcy i dziewczynki lubią najbardziej. Nasz zestaw Kamieni szlachetnych do wydobycia z gipsowej płyty zakupiłam w Biedronce za 15 zł. Ale równie dobrze każdy z was może sam przygotować dziecku taką zabawę w domu.
 

 

Wystarczy do jakieś kuwety lub miski wlać trochę rozrobionego gipsu lub masy szpachlowej, następnie ukryć tam kilka kamieni szlachetnych lub figurek dinozaurów albo innych cennych skarbów ukrytych w tajemniczych pudełkach. Potem całość zalewamy ponownie gipsem i czekamy do wyschnięcia. Tak tajemnicza bryła gipsu z ukrytymi skarbami to doskonały pomysł na zabawę nawet na urodzinki dziecka. Co prawda przydadzą się jakieś fartuszki dla małych odkrywców, ale zabawa i pamiątkowe zdjęcia z tak odkrywczej zabawy będą niezapomniane 😉

 

Moi chłopcy byli pochłonięci zabawą, razem współpracowali, kibicowali sobie i świetnie się bawili. Uwielbiam takie chwil, gdy widzę jak tworzy się między nimi braterska więź 🙂 Żadna gra komputerowa czy nawet najlepsza bajka w tv nie da Wam takiej możliwości.

 

 

Michałek przyniósł nawet lampkę dinozaura, aby poświecić bratu 😉

 

 

Mama! Jest pierwszy klejnot!
Wow! Zobacz jaki duży!
Ciekawe co to za kamień?

 

 

Synek zachwycony, przyglądał się, czytał opis kamieni i układał, każdy z nich skrupulatnie do woreczka. To początek jego kolekcji stwierdził poważnym tonem…
Sama jako dziecko byłam pasjonatką i zbierałam kamienie szlachetne, minerały i takie podwórkowe znaleziska też 😉 Każda wycieczka kończyła się ciężką torbą kamieni, które w domu myłam, oglądałam i wybierał, które zostają, a które wypuszczam na wolność… Teraz widzę mam następce do powiększania mojej kolekcji. Kolejny raz czuję się dumna:-)

 

 

 

 

 

 

A oto nasze wydobyte skarby Kwarc, Ametyst, Kwarc różowy, Awenturyn, Jaspis czerwony.

 

Warto wspierać w dzieciach różne pasje, pokazywać różne drogi i możliwości spędzania wolnego czasu. kiedyś każdy syn i córka wybierze swój sposób na życie, ale dzięki Wam będzie wiedział jak szeroki jest wachlarz możliwości. Jak wiele każdego dnia można robić, jak żyć na różne sposoby, jak mnóstwo interesujących rzeczy i ludzi jest dookoła nas. Telewizja, media i komputer mogą służyć nam jako pomoc, ale nie dajmy się im zdominować, nie pozwólmy alby rządziły naszym życiem i naszymi dziećmi.
 

3 comments

  1. mamacynamonka

    My kiedyś wydobywaliśmy kości dinozaura. Tez było mnóstwo zabawy, tylko masa gipsowa była strasznie twarda, mocno pyliła i dzieci nie mogły sobie same poradzić. Po wydobyciu wszystkich kości były jednak zachwycone:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »