fbpx
nauka czytania sylabowego
czytanie sylabowe,  Mała motoryka,  poznajemy kształty,  poznajemy litery

Nauka czytania sylabowego

                       Nauka czytania sylabowe podczas różnego rodzaju zabaw to według mnie najlepsza droga do płynnego czytania.  Dziś ciekawa propozycja zabawy z samochodami.

W proponowanej zabawie poznajemy: sylaby, kolory, cyfry, litery, kształty.
            Wydrukowałam sylaby wycięłam i okleiłam nimi autka. Następnie przykleiłam do podłogi duży kawałek papieru. Zadaniem synka było poustawianie autek na papierze i odrysowanie im miejsc parkingowych. W dalszym etapie czytaliśmy sylaby przyczepione do autek  i Adaś przepisywał je na dane miejsce parkingowe. Poniżej znajdziecie więcej zdjęć oraz film nagrany w 2107 roku podczas zabawy z kolejnym moim synkiem 🙂

kliknij i pobierz sylaby do wydruku


1. Ustawiamy samochody na papierze
 sylaby
2. Rysujemy parking
sylabki
 3. Adaś podpisuje PARKING
sylabowy parking
 4. Czytamy głośno sylaby i przepisujemy
sylabowe zabawy

 

 

czytanie sylabowe
Parking jest już gotowy. Jeśli dziecko jest młodsze sami możemy przygotować taki parking, a następnie wspólnie pobawić się.

 

nauka czytania sylabowego

Moje propozycje


               Na autkach oprócz sylab możemy zamiennie lub stosownie do etapu nauki dziecka przykleić kwadraciki w rożnych kolorach, figury geometryczne, cyferki lub literki. Parking przygotowuje dziecko lub my w zależności od wieku i umiejętności dziecka.
              Zabawa polega na wymieszaniu wszystkich samochodów, a następnie podczas zabawy, wspólnie jeździmy autkami i wyszukujemy odpowiednie miejsca parkingowe. Dziecko obserwuje i głośno czyta w zależności jaki wariant wybierzemy: dwie takie same sylaby, dwie takie same figury geometryczne, dwa takie same kolory, dwie takie same literki, dwie takie same cyferki. Podczas tej zabawy, dziecko trenuje małą motorykę, uczy się obserwacji, analizowania i poszerza lub utrwala zdobytą wiedzę.

Więcej zabaw oraz informacji o nauce czytania sylabowego przeczytasz tutaj: Jak nauczyć dziecko czytać?


nauka przez zabawe

sylabowe samochody

sylabowy parking

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »