fbpx
przebiśniegi praca plastyczna, kwiaty z wytłaczanek, wiosenne prace plastyczne, oznaki wiosny
recykling,  twórczość,  WIOSNA,  zabawy plastyczne

Przebiśniegi praca plastyczna z wytłaczanek

            Przebiśniegi z wytłaczanek to ciekawa, prosta i efektowna praca plastyczna w wiosennym klimacie. Na płaskiej i gładkiej kartce tworzymy piękną przestrzenną pracę, która wspaniale wprowadza dzieci w pierwsze dni wiosny.

        Do wykonania pracy potrzebujesz: wytłaczanki po jajkach, nożyczki, farby, pędzel, wodę, kartę z bloku technicznego w formacie A4 oraz zieloną bibułę i klej szkolony.

        Pierwszy etap pracy to wycięcie wypukłych kształtów z wytłaczanek po ok 3-5 sztuk na jedną kartkę. Następnie najlepiej małymi nożyczkami wycinamy w naszych kielichach z wytłaczanek płatki kwiatów. Mają one porosty kształt, więc nie powinno to sprawić problemu. Wycięte kwiaty malujemy z obu stron na biało.

            Kolejny etap to malowanie tła dla naszych kwiatów. Ja proponuję malowanie wilgotną gąbką i użycie dwóch odcieni zieleni oraz żółci. Dzięki temu uzyskamy wiosenny i przyjemy klimat pracy.

           Z zielonej bibuły wycinamy szeroki pasek i nacinamy go tworząc zielony skrawek trawki. Wycinamy też podłużne liście jak na zdjęciu poniżej. Łodygi robimy skręcając szeroki na ok 3cm zielony pasek bibuły. Na końcu łodygi ugniatamy małą kulkę z około 15cm paska bibuły. Następnie przyklejamy łodygi do obrazka i doklejamy do nich nasze przebiśniegi z wytłaczanek.

prace plastyczne wiosna, wiosenne prace plastyczne

przebiśniegi praca plastyczna


Przebiśniegi praca plastyczna i efekt końcowy


        Nasze przebiśniegi są już prawie gotowe, ale jak nazwa wskazuje wyrastają one często jeszcze przebijając się przez śnieg. Dlatego na końcu wycinamy z drugiej białej kratki niewielką białą górkę śniegu i przyklejamy jż na dole naszej pracy z przebiśniegami. Teraz całość prezentuje się przepięknie. Jestem pewna, że Waszym dzieciom się spodoba. 🙂

przebiśniegi praca plastyczna, prace plastyczne wiosna, kwiaty z wytłaczanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »