fbpx
zabawy dla 2 latka, zabawy dla dzieci w przedszkolu, nauka kolorów, kreatywne zabawy dla dzieci
Mała motoryka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy dla 2-3 latków

Zabawy z kolorami dla przedszkolaków

Zabawy z kolorowymi gumkami do włosów i specjalnie dla Was przygotowanymi szablonami mogą być ciekawą propozycją dla przedszkolaków. Taka nauka przez zabawę, a przy tym aktywność motoryczna to świetna i niedroga propozycja na wspólne popołudnie.

Do zabawy potrzebujecie: długie rolki po ręcznikach papierowych, kolorowe gumki do włosów i wydrukowane szablony kółek. Opcjonalnie do zabawy szablonami zamiast gumek możecie też użyć wyciętych kółek z kolorowego papieru.

szablony kółek, międzynarodowy dzień kropki

Odwzorowanie układu gumek na rolce


Na jedną z rolek zakładamy kilka kolorowych gumek, a zadaniem dziecka jest odwzorowanie układu i kolejności oraz nazwanie kolorów. Możemy podczas takiej aktywności nazywać kolory po polsku i na przykład po angielsku. Fajnym urozmaiceniem wspólnej zabawy jest również zamiana rolami. Dziecko układa wzór na jednej z rolek, a drugie dziecko lub rodzic odwzorowuje go. Takie zamiany zawsze bardziej zachęcają do dłuższej zabawy i skupienia uwagi.

zabawy z rolkami, co można zrobić z rolek, moje dzieci kreatywnie
mała motoryka, moje dzieci kreatywnie, nauka kolorów, zabawy dla dwulatka, zabawy dla dzieci 2 latka
nauka przez zabawę, edukacja domowa, naukz kolorów, zabawy w domu, kreatywne zabawy dla dzieci

Zabawa z szablonami


Kolejna propozycja to układanie gumek na szablonach lub według szablonów. Tu ponownie utrwalany nazwy kolorów i uczymy dziecko obserwowania, analizy i odwzorowywania.

Jeśli nie macie kolorowych gumek, możecie wyciąć kolorowe kółka z papieru i wykorzystać je do zabawy zamiast gumek.

Ze starszym dzieckiem możecie pobawić się w zabawę pamięciową. Wtedy proponuję przeciąć szablony wzdłuż czarnych kresek i wykorzystywać tylko po jednym pasku kółek do zabawy.

Pokazujemy dziecku jeden rząd z sześcioma kółkami. Dziecko stara się zapamiętać kolejność kolorów. Następnie zakrywamy szablon, a nasza pociecha stara się odtworzyć z pamięci właściwą kolejność kół. To świetna zabawa, która na pewno spodoba się starszakom.

kreatywne zabawy dla dzieci, nauka przez zabawę, moje dzieci kreatywnie
zabawy dla dzieci w domu, nauka kolorów, zabawy dla dzieci w przedszkolu, zabawy dla 2 latka

Więcej ciekawych pomysłów znajdziecie w naszej książce


Jeśli marzy Wam się zabawa w domu bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek. To ponad 340 stron inspiracji i ponad 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień!

książka z zabawami dla dzieci, moje dzieci kreatywnie, ewa wojtan, dziennik zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »