fbpx
integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość

Zabawy sensoryczne

Wszelkie zabawy dotykowe i w oparciu o zmysły dziecka niezwykle pobudzają i ułatwiają naszym maluchom poznanie świata. Odczucia ciepła, zimna, miękkości czy twardości materiału dostarcza wielu nowych doświadczeń.

 

Michał dziś bawił się sensorycznie, do kuwety wsypaliśmy hydrożel, pojemniczki, lejek, zróżnicowane strukturowo przedmioty, łyżkę do przesypywania kuleczek i dziecko jest szczęśliwe. Zabawy sensoryczne dostarczają niezwykle dużo pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń dla wszystkich dzieci. Przy młodszych pociechach pilnujemy, aby kulki nie powędrowały do buźki.

 

zabawy sensoryczne
Ukrywamy i odszukujemy muszelki.
zabawy hydrożelem
Zabawa w przenoszeni kulek łyżką.
integracja sensoryczna

 

zabawy sensoryczne dla dzieci

 

w co sie bawic z dzieckiem
Przelewanie wody, obserwacja i chlapanie:-)
zabawy z woda

 

zabawy dla malych dzieci

 

hydrozel

 

5 komentarzy

  • Małgorzata J

    Kusi mnie ten hydrożel, ale obawiam się, że trafi prosto do brzucha mojego dwulatka :/
    Czy ma Pani jakieś inspiracje na podwórkowe zabawy dla dwulatka? Jesteśmy na letnisku i chętnie pobawiłabym się z synkiem w coś kreatywnego 🙂

    • ewawojtan

      Mój synek będzie miał dwa latka pod koniec lipca i oczywiście pod moim nadzorem bardzo fajnie bawi się hydrożelem. Co do zabaw podwórkowych to u nas głównie jest aktywność, gra w piłkę, jazda na rowerku, hulajnoga, wszelkie place zabaw, ułożenie toru przeszkód, zabawa w berka, zbieranie szyszek, kamyczków lub muszelek, zabawa w wodzie, w błocie, w kałuży:-), malowanie farbami w plenerze na dużym formacie, malowanie kamyczków i patyczków, zabawa balonami wypełnionymi wodą lub rękawiczkami lateksowymi, budowanie szałasu, rysowanie patykiem po piasku, rysowanie kredą, odrysowanie postaci na ziemi,układanie wzorów z patyków, słomek, wykałaczek,puszczanie latawca, puszczanie spadochroniarza w wysokości, skakanie na trampolinie, przenoszenie łyżeczką małych przedmiotów z miseczki do miseczki, przelewania wody z kubeczków do kubeczków, kulanie się, wspinanie, ułożenie na ziemi różnych zbiorów i segregowanie do nich np. kamyczków, patyczków, szyszki, odrysowanie patykiem na ziemi rożnych przedmiotów i dopasowanie ich potem do właściwych miejsc itp. 🙂 mam nadzieje, że trochę pomogłam. Stopniowo będą kolejne pomysły zabaw na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »