fbpx
gry,  matematyka,  poznajemy cyferki,  poznajemy kolory,  poznajemy kształty

POMYŚL UŁÓŻ SPRAWDŹ wszystko o PUS

System edukacji PUS to nasze odkrycie sprzed kilku miesięcy, ale żadna nowość. Jest to sprawdzony materiał dydaktyczny z wieloletnią tradycją.

 

      Oto zestaw jaki do tej pory kupiliśmy: Początkowo zaopatrywałam się na allegro, potem znalazłam w Gdańsku księgarnię w której dokupiłam kolejne książeczki. Teraz po zapoznaniu się z tematem już wiem, że wszystkie książeczki i zestawy można łatwo nabyć

na stronie wydawnictwa Epideixis:

 

 

Drewniany segregator super sprawdza się w przechowywaniu książeczek i klocuszków

 

prywatne słówko o historii  PUS:

 

            Kiedy byłam małą dziewczynką, moja sześć lat młodsza siostra dostała od rodziców taki właśnie zestaw klocuszków i książeczek. Na potrzeby tego posta udało się je odnaleźć w kartonie na strychu i nadal możemy z nich korzystać. Siostra bardzo lubiła rozwiązywać rożne zadania. Pamiętam, że zawsze świetnie szła jej nauka w szkole i ostatecznie ukończyła Politechnikę.

 

Minęło kilkanaście lat i kiedy już sama mam dzieci rozglądałam się w księgarniach oraz w internecie za pomocami do nauki dla synka. Przypadkiem  na nowo odkryłam serię książeczek PUS.
Kupiłam, mam i jestem zadowolona zarówno ja, jak i moje dzieci:-)
 
Co to jest PUS?pomyśl          ułóż         sprawdź

 

Jest to system edukacji, który łączy w sobie naukę, zabawę i samokontrolę. Poprzez zabawę daje dziecku prawdziwą radość i satysfakcję z efektów samodzielnego działania. Uczy wytrwałości i samodzielności. Dziecko w sposób aktywny zdobywa, poszerza i utrwala wiedzę.

 

PUS przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat ale to nie przeszkadza mojemu Michałkowi ćwiczyć małej motoryki dłoni i przekładać klocuszki na odpowiednie miejsca ucząc się przy okazji cyferek.

 

Jak to działa?

W poręcznym, zamykanym pudełku z plastiku, które nazywamy ,,Zestawem Kontrolnym”, znajduje się 12 ponumerowanych klocków. Klocuszki z jednej strony mają cyferki, a z drugiej fragmenty wzoru, który stopniowo powstaje podczas rozwiązywania 12 zadań.

 

W końcowej fazie pracy, po rozwiązaniu wszystkich 12 zadań, dziecko zamyka pudełko, przewraca na drugą stronę i po otworzeniu ukazuje się nam wzór. Poprzez porównanie wzoru ułożonego z klocków w ,,Zestawie Kontrolnym” ze wzorem znajdującym się przy każdym ćwiczeniu w książeczce, otrzymujemy informację o poprawności wybranych odpowiedzi.

 
Radość i satysfakcja dziecka jest wielka, gdy cały powstały wzór jest prawidłowy:-)

 

 

 

System PUS uczy dziecka cierpliwości i wytrwałości, bo tylko po zrobieniu 12 zadań, jest nagroda w postaci ułożonego wzorku

 

 

Zestaw Kontrolny “rośnie razem z dzieckiem” – raz zakupiony,
służy przez wiele lat do zabawy z wszystkimi książeczkami z
serii PUS.
Seria PUS oferuje szeroką tematykę, w tym między innymi:
 • Zadania, zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe już dla najmłodszych przedszkolaków, rozwijające w dziecku spostrzegawczość, pamięć, umiejętność analizowania i syntezy.
 • Ponadto dziecko podczas zabawy klocuszkami PUS uczy się również porównywania, klasyfikowania i logicznego myślenia.
 • Abecadło Ćwiczenia do nauki czytania
 • Książeczki do nauki gramatyki i ortografii, bardzo ładnie i pomysłowo opracowane.
 • Matematyka na wesoło i liczne pozycje na dodawanie, ułamki, liczenie w pamięci, mnożenie, czy matematyka konkretna
 • Nauka języków obcych
 • Lektury, zadania na koncentrację, nauka znaków drogowych  i wiele innych ciekawych propozycji wspierających naukę i poznawanie otaczającego świata.

szczegółowa oferta jest na stronie wydawnictwa epideixis

Pracuję z synkiem już kilka miesięcy na zakupionym zestawie i szczerze mogę polecić go innym dzieciom i rodzicom. PUS świetnie sprawdza się również w gabinetach terapeutycznych, pedagogicznych i na zajęciach wyrównawczych. Wiem, że wielu nauczycieli z powodzeniem i ku radości dzieci z niego korzysta.

12 komentarzy

  • ewawojtan

   Joanna synek z pewnością się zainteresuje, a wybór książeczek jest tak duży, że łatwo można dostosować do danych potrzeb i zainteresowań dziecka:-) Nam szczególnie podobają się rożne logiczne zadania, na koncentrację oraz matematyczne:-)

 • Agata Skaruz

  Wiem, że dzieci bardzo chętnie się bawią i uczą z zestawem PUS. Ułożenie prawidłowego wzoru po wykonaniu zadania sprawia im ogromną radość:) Ja akurat wykorzystałam kilka książeczek prowadząc zajęcia logopedyczne.

  • Anonimowy

   Moj 2,5 letni synek bawi sie zrstawem PUS..ukladajac cyfry ..6 letni syn takze lubi sie bawic tym zestawem..a ja stosuje w pracy z dziecmi w przedskolu..polecam…

 • Agata Czerwińska

  już to gdzieś widziałam, ale ja nie mogę patrzeć na takie rzeczy – bo coś mi się robi zaraz 🙂 Nie mogę się doczekać mojego powrotu do pracy, na samą myśl, że jeszcze swobodniej niż teraz będę zaopatrywać moje dzieciaki w takie pomoce naukowe napawa mnie ogromną radością 🙂 Nie da się ukryć, że ja wolę wydawać pieniądze na moje dzieci niż na siebie, każdy to wie 🙂

 • Anonimowy

  Strasznie dużo lat ma ten system 😉 Pamiętam jak w 1. klasie SP (a było to bagatela 20 lat temu ponad) byłam z mamą w poradni pedagogiczno – psychologicznej i rozwiązywałam zadania na tym zestawie. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie i zastanawiałam się jak się nazywa. I proszę! 😀

 • Asia

  Po raz pierwszy spotkałam się z PUS-em w 1992roku ,gdy jako nauczyciel przedszkola z kilkuletnim stażem ,wzięłam udział w warsztatach edukacyjnych w Kołobrzegu, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny psychologii i pedagogiki z Lublina, z wydawnictwa EPIDEXIS .Zachwyciła mnie ta forma nauki, gdzie każdy z nas , nie tylko dziecko, samodzielnie myśli, układa i sprawdza wynik -czerpiąc satysfakcję z samodzielnie prawidłowo wykonanego zadania.Zakupiłam wówczas zestaw kontrolny 24-elementowy,na którym osoba prowadząca naniosła dodatkowo cyfry od 1-12 na klockach już oznakowanych cyframi, i jednocześnie mogłam z tego zestawu korzystać rozwiązując zadania również w książeczkach oferujących 12-e zadań.Zakupiłam też książeczki z 24-ma zadaniami, których teraz nie widzę w sprzedaży.Nie ma też informacji na tej stronie mail-owej,czy zestaw kontrolny 24-elementowy jest możliwy do kupienia..Szkoda,bo książki , które posiadam już od 23-ch lat są ciekawe i służą do tej pory dzieciom moich znajomych,i chętnie dokupiłabym jeszcze inne,a zestaw kontrolny poleciłabym wszystkim, którzy już mają dzieci w wieku szkolnym. A PUS- to doskonała nauka przez zabawę,Moja dwudziestokilkuletnia córka wychowała się na zadaniach z PUS-a, bo już w przedszkolu, dzięki mojej reklamie po warsztatach szkoleniowych- dyrektor zakupiła kilka zestawów kontrolnych i książeczki z zadaniami dla dzieci , a w domu córka dodatkowo bardzo lubiła rozwiązywać wszystkie zadania z zakupionych na warsztatach pozycjach. .Jako doświadczony nauczyciel i troskliwa matka Polecam Zestawy PUS Wszystkim Mądrym Rodzicom, którym zależy na wszechstronnym rozwoju ich dzieci.Teraz widzę,że treść książeczek jest różnorodna , więc doskonale sprawdzi się ta metoda w oddziaływaniu na wszechstronny rozwój każdego dziecka od 2-ch lat począwszy ,Życzę wszystkim korzystającym wiele zadowolenia i satysfakcji. pozdrawiam Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »