fbpx
DIY,  Mała motoryka,  twórczość,  zabawy logiczne

Aniołki z butelki

Zobacz jak łatwo i efektownie można wspólnie z dzieckiem wykonać aniołka z plastikowej butelki.

            Potrzebujemy plastikową butelkę wielkości i kształtu jak po Kubuś Play. Kawałek waty, folię aluminiową, bibułę, kartkę papieru oraz w zależności od wersji aniołka albo piórka albo wiórki kokosowe. Nasz pierwszy aniołek, został wykonany z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Zawiśnie na choince w Gdańsku na ul. Długiej.

 

Za główkę posłużyło nam plastikowe opakowanie od Kinder jajka. Butelkę i główkę owinęliśmy folią aluminiową i skleiliśmy razem klejem na gorąco. Następnie Adaś z kawałka materiału zrobił ubranko. Drucik uformowaliśmy na skrzydełka dla aniołka, które zostały owinięte folia spożywczą, oblane klejem i posypane wiórkami kokosowymi.

 

Ręce aniołka Adaś wygniótł z foli aluminiowej, włosy ze sznurka który rozdzieliłam  na cieńsze pasma, a wszystko umocowane zostało za pomocą kleju na gorąco.

 

aniołki z butelki

 

Aureolka skręcona z cienkiego drucika.

 

 

aniołek z butelki

Drugi aniołek również z butelki, ale tym razem owinięty papierem.  Lepsza będzie bibuła lub dekoracyjna serwetka, koronka, tym razem robiliśmy z tego co było w domu.

 

jak zrobię aniołka z butelki

 

Adaś maluje suknię aniołka.

 

aniolki diy

 

Głowa została uformowana z kawałka waty i owinięta papierem. Do papierowych skrzydeł przykleiliśmy zwykłym klejem białe piórka. Włosy ponownie wykonane ze sznurka.

 

aniołek z butelki

 

Na koniec kołnierz z cekinami, spinka na włosy i nasz aniołek może już zdobić mieszkanie na zbliżające się święta.
aniołki z butelki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »