fbpx
DIY,  gry,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  recykling,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy sensoryczne

Klepsydra ryżowa

Prezentujemy dziś klepsydrę wykonana z plastikowej butelki, może służyć do odmierzania czasu, lub  jako zabawka dla młodszych dzieci i niemowlaków.

Wykonanie jest łatwe dla starszego nawet kilkuletniego dziecka, przy niewielkiej pomocy rodzica. Młodsze może asystować i potem klepsydrę wykorzystywać do rożnych zabaw.
Taka zabawka świetnie nadaje się również dla maluszków, które dopiero interesują się światem. Małego bobasa bardzo zaciekawi taki kulający się walec po podłodze oraz, że wewnątrz coś się przesypuje i wydaje odgłosy:-) Mój
Michał jako niemowlak był zadziwiony i bardzo mu się podobało:-) Kiedyś taką zabawkę już robiliśmy aby zachęcić go do pełzania i raczkowania, kładłam przed nim klepsydrę i kulałam, zaciekawiony próbował ją łapać, obracał się lub pełzał. Raczkować zaczął dopiero w wieku 12 miesięcy (podobno to jeszcze norma tylko ten typ tak ma:-) Dlatego tak bardzo staram się wspierać go w rozwoju dużej motoryki. Dla porównania Adaś raczkował w wieku 7 miesięcy a chodził w 11 miesiącu, Michał chodzenie rozpoczął w 16 miesiącu:-) Dzieci z dwóch różnych planet:-)
potrzebne rzeczy:
Ryż, nożyczki, ostry nożyk, taśma klejąca przezroczysta, folia aluminiowa lub coś do usztywnienia, dwie butelki z dzióbkami, kolorowy papier do ozdobienia lub farbki:-) Z nakrętek ścinamy dzióbki tak, aby został tylko korek z dziurką wsypujemy ryż do środka i sprawdzamy ile sie przesypuje łacząć butelki dłonią,my nasypaliśmy ryżu na 15 sekund. Złączyłam butelki razem, usztywniłam folią, Adaś okleił taśmą, następnie wyciął paski bibuły i ozdobił klepsydrę na środku i na dole.
jak zrobic klepsydrejak zrobic klepsydreklepsydra ryżowa

 

Zafascynowany Michał:-)

klepsydra dla dziecikreatywne zabawki dla dzieci

Zabawa z klepsydrą:
Ile razy Adaś przejdzie tor przeszkód, nim przesypią się ziarenka:-)

kreatywne zabawy dla dzieci

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »