fbpx
nasze wycieczki

Centrum Nauki Experyment Gdynia

            W weekend odwiedziliśmy Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Na początku mieliśmy problem z parkowaniem, więc tu niestety minus, a parking podziemny był nieczynny. Gdy już pokonaliśmy pierwsze trudności musieliśmy przy kasie zostawić 58zł za rodzinny bilet wstępu 2+2. W środku już po kilku minutach przekonujemy się, że warto było przyjechać.

 

Na zdjęciach przedstawiłam poglądowo tylko wybrane elementy ekspozycji, aby Was zachęcić nie zdradzając wszystkich tajemnic Centrum. Tutaj Adaś buduje zaporę wodną, bardzo mu się spodobało tamowanie napływającej wody:-)

 

Punkty są tak przygotowane, aby dziecko w każdym wieku znalazło coś ciekawego i odkrywczego. W sumie spędziliśmy tam 2,5 godziny, a moi chłopcy 2,5 letni Michałek i 5 Letni Adaś przez cały czas byli zachwyceni i nie chcieli wychodzić. Adaś już przy wyjściu pytał, czy jeszcze kiedyś tam wrócimy:-)

 

Wszelkie możliwości kręcenia ruchomymi elementami, dotykania, sterowania czy pompowania sprawiały dzieciom radość i z wielką ciekawością chłopcy obserwowali co się dzieje:-)

 

Tworzymy wir wodny.

 

 

 

 

 

Ważne, aby oboje rodziców pilnowało dzieci, bo wokół jest tyle ciekawych rzeczy, że łatwo się zgubić. My z mężem pilnowaliśmy dzieci, ale sami się raz zgubiliśmy:-) a przez megafon dwa razy były komunikaty o zagubionych pociechach. Pod względem bezpieczeństwa jest o tyle fajnie pomyślane, że wokół jest dużo osób z obsługi. Natomiast przy wyjściu jest bramka, gdzie trzeba ponownie okazać bilet, więc w razie zagubienia dziecka zapewne po chwili stresu bezpiecznie się odnajdzie.

 

 

 

Podczas zwiedzania mamy możliwość poznać bliżej budowę ciała człowieka, poczuć jak bije serce, posłuchać jak oddychamy i poznać wiele innych ciekawostek przyrodniczych.

Wszystkie stanowiska pozwalają przez zabawę, dotyk i obserwację poszerzyć wiedzę na temat otaczającego świata i zrozumieć różne zjawiska fizyczne.

 

Zabawa w archeologów i odkopywanie kości dinozaura.

 

Dla najmłodszych gości, jest również wyznaczonej miejsce do zabawy:-)

 

 

 

Przedstawiłam Wam na zdjęciach mały fragment. Nasze wrażenia z tego miejsca są bardzo pozytywny i z pewnością tam jeszcze wrócimy. Dzieci również były bardzo zadowolone, a moje obawy czy Michałek nie jest za mały, szybko zostały rozwiane. Z radością obserwowałam jak mój 2,5 latek poznaje świat, a starszy brat z dumą i ciekawością wszystko mu prezentuje i sam odkrywa.

W poniższym linku znajdziecie wszelkie informacje o centrum:

Centrum Nauki Eksperyment

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »