fbpx
twórczość,  zabawy plastyczne

Rybka o dwóch obliczach

          Każde dziecko uwielbia rysować i malować, a szczególnie gdy można wykazać się kreatywnością, własną wyobraźnią czy niebanalnym projektowym, który w efekcie końcowym zaskakuje. Zobaczcie temat, który podczas ostatnich moich zajęć z dziećmi okazał się prawdziwym hitem. Będziecie zachwyceni, a dzieci jeszcze bardziej, na końcu czeka film z instrukcją.

                Do zabawy zainspirowała mnie praca plastyczna znaleziona kiedyś na Facebooku, postanowiłam koniecznie zrobić taką z dziećmi na moich zajęciach. Potrzebujecie kartkę najlepiej w formacie A3 ewentualnie A4, pisaki, kredki, farby lub pastele. Kartkę zaginamy w połowie i rysujemy dowolną rybkę według własnego pomysłu, najlepiej zobaczycie jak to zrobić krok po kroku na filmie na końcu postu. Na filmie prezentuję kilka prac wykonanych samodzielnie przez 5-10 letnie dzieci oraz instrukcję jak stworzyć dobrą i złą rybkę. Wykonanie jest łatwe i wciąga każdego nawet dorosłych 🙂 Jeśli podobają się Wam nasze filmowe inspiracje to koniecznie dołączcie do obserwowania naszego kanału You Tube, tam czeka już kilkadziesiąt nowych inspiracji i zabaw.

prace plastyczne przedszkole

Rybka w pierwszej wersji na złożonej kartce w wersji przyjaznej.

kreatywne prace plastyczne

Rybka w drugiej wersji po rozłożeniu kartki.

Praca plastyczna Ryba

ryby-praca-plastyczna-3

             Każde z dzieci tworzyło rybki według własnego projektu, pomimo podobnego schematu wykonania, każda praca jest wyjątkowa i zachwyca oryginalnością.

ryby-praca-plastyczna-6

pomysly na prace plastyczne

praca plastyczna ryba


Zapraszam na film


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »