Liście z zimnej porcelany przepis

17 komentarzy

DIY twórczość warsztaty zabawy plastyczne
zimna porcelana

                Liście z zimnej porcelany, to wspaniały pomysł na jesienną dekorację. Wiecie, że uwielbiamy tworzyć różne rzeczy z mas plastycznych. Często gości u nas w domu glina, masa solna, a także zimna porcelana zrobiona z kilku składników, które pewnie macie w domu. Zimną porcelanę uwielbiam za to, że pozwala osiągnąć piękne efekty, cieniutką struktury, przepuszcza światło i nie trzeba jej wypalać, tylko suszymy i dekoracja gotowa.

                 Przepis na wykonie zimnej porcelany jest bardzo prosty pisałam o tym tutaj: Masa porcelanowa przepis. Jeśli jeszcze nie robiliście tej masy, to poniżej znajdziecie też film z instrukcją. Gotową masę można przechowywać nawet do dwóch tygodni w lodówce z szczelnie zamkniętym pojemniczku lub worku. Być może nawet dłużej, ale ja zazwyczaj w tym czasie wykorzystywałam z dziećmi całość masy.


    Jak robić jesienne liście z masy porcelanowej?


           Przygotowaną według przepisu masę porcelanową wałkujemy na podsypanym mąką ziemniaczaną blacie. Jeśli masa klei się do wałka lub blatu ponownie podsypujemy. Masę można wałkować cieniutko na nawet 2-3mm.

         Następnie za pomocą wykałaczki odrysowujemy i wycinamy kształt liścia. Teraz delikatnie rysujemy wykałaczką żyłki na liściu uważając, aby nie przeciąć struktury naszego porcelanowego liścia.

         Nasza praca jest już gotowa, zostawiamy liścia do wyschnięcia na około 12-24h. Jeśli chcemy, żeby liść nie był płaski podkładamy pod spód wyprofilowany odpowiednio papier. Liść zaschnie w takiej pozycji, w jakiej ułożymy go do suszenia. Gotowa praca jest twarda i pięknie przenika przez nią świtało. Liście można pomalować farbami, lakierem do paznokci lub ozdobić brokatem jednak wtedy stracą przenikliwość światła. Przy malowaniu ważne jest, aby nie używać wody, lub tylko w minimalnej ilości, aby nie uszkodzić pracy. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć efekty naszej zabawy.

masa solna

co mozna zobic z masy porcelanowej

zimna porcelana

 

moje dzieci kreatywnie

prace plastyczne dla dzieci

masa solna

jesienne dekoracje


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 

17 comments

  1. Sylwia

    Mieszkam za granicą i nie wiem czy dostanę klej o tej nazwie.
    Czy mogę poprostu użyć kleju,który kleji drewno,plastik i szkło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »