fbpx
porcelana przepis sucha zimna diy masa porcelanowa jak zrobic porcelane sucha domowa
DIY,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Liście z zimnej porcelany przepis

                Liście z zimnej porcelany, to wspaniały pomysł na jesienną dekorację. Wiecie, że uwielbiamy tworzyć różne rzeczy z mas plastycznych. Często gości u nas w domu glina, masa solna, a także zimna porcelana zrobiona z kilku składników, które pewnie macie w domu. Zimną porcelanę uwielbiam za to, że pozwala osiągnąć piękne efekty, cieniutką struktury, przepuszcza światło i nie trzeba jej wypalać, tylko suszymy i dekoracja gotowa.

                 Przepis na wykonie zimnej porcelany jest bardzo prosty pisałam o tym tutaj: Masa porcelanowa przepis. Jeśli jeszcze nie robiliście tej masy, to poniżej znajdziecie też film z instrukcją. Gotową masę można przechowywać nawet do dwóch tygodni w lodówce z szczelnie zamkniętym pojemniczku lub worku. Być może nawet dłużej, ale ja zazwyczaj w tym czasie wykorzystywałam z dziećmi całość masy.


    Jak robić jesienne liście z masy porcelanowej?


           Przygotowaną według przepisu masę porcelanową wałkujemy na podsypanym mąką ziemniaczaną blacie. Jeśli masa klei się do wałka lub blatu ponownie podsypujemy. Masę można wałkować cieniutko na nawet 2-3mm.

         Następnie za pomocą wykałaczki odrysowujemy i wycinamy kształt liścia. Teraz delikatnie rysujemy wykałaczką żyłki na liściu uważając, aby nie przeciąć struktury naszego porcelanowego liścia.

         Nasza praca jest już gotowa, zostawiamy liścia do wyschnięcia na około 12-24h. Jeśli chcemy, żeby liść nie był płaski podkładamy pod spód wyprofilowany odpowiednio papier. Liść zaschnie w takiej pozycji, w jakiej ułożymy go do suszenia. Gotowa praca jest twarda i pięknie przenika przez nią świtało. Liście można pomalować farbami, lakierem do paznokci lub ozdobić brokatem jednak wtedy stracą przenikliwość światła. Przy malowaniu ważne jest, aby nie używać wody, lub tylko w minimalnej ilości, aby nie uszkodzić pracy. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć efekty naszej zabawy.

masa solna

porcelana przepis sucha zimna diy masa porcelanowa jak zrobic porcelane sucha domowa

zimna porcelana

 

moje dzieci kreatywnie

prace plastyczne dla dzieci

masa solna porcelana przepis sucha zimna diy masa porcelanowa jak zrobic porcelane sucha domowa

jesienne dekoracje porcelana przepis sucha zimna diy masa porcelanowa jak zrobic porcelane sucha domowa


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »