fbpx
alfabet do wyklejania plasteliną
karty pracy,  PLASTELINA,  poznajemy litery,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Alfabet do wyklejania plasteliną i malowania

          Alfabet do wyklejania plasteliną to świetna forma zabawy plastycznej i edukacyjnej dla dzieci. Wystarczy pobrać i wydrukować nasz alfabet, który przygotowałam łącznie z polskimi literami i zmiękczeniami. Dzięki temu można przerobić każdą literkę, porównać je i utrwalić w atrakcyjny dla dziecka sposób.

        Kilka tygodni temu przygotowałam dla Was pierwszy zestaw kart do zabaw z plasteliną, spodobał Wam się na tyle, że kilka osób prosiło mnie o przegotowanie polskiego alfabetu do wyklejania plasteliną. Wiedziałam, że to sporo pracy, więc najpierw sprawdziłam w Google, czy takie karty nie są już gdzieś dostępne do pobrania.

           Niestety nie znalazłam nigdzie zwykłego polskiego alfabetu do wyklejania plasteliną. Są co prawda wzory na zagranicznych stronach, ale często z jakimiś dodatkowymi obrazkami i napisami, które rozpraszają tylko uwagę dziecka… no i bez naszych polskich liter.

        Dwa dni pracy i alfabet jest gotowy. Taki jak lubię: prosty i zachęcający do zabawy. Mam nadzieję, że z naszych kart skorzysta więcej dzieci i będzie się przy tym bawić tak samo dobrze jak my. Karty z literami możecie pobrać w linku na końcu wpisu.

         Takie manualne zabawy plastyczne zawsze sprawiają dzieciom dużo przyjemności. Przyklejanie kolorowych kulek jest angażującą zabawą, która dodatkowo świetnie wpływa na rozwój małej motoryki i z pewnością zaciekawi już nawet 2-3 letnie dzieci. Starsze dzieci często zamiast plasteliny wybierają malowanie kropek farbą przy użyciu palców lub pędzla. Można też do naszych szablonów przyklejać za pomocą kleju kolorowe kuleczki z bibuły. Możliwości aranżacji zabaw jest bardzo dużo, a wszystko zależy od grupy wiekowej dzieci i ich umiejętności.

karty pracy alfabet

 

karty pracy przedszkole

 

karty do wyklejania plasteliną

 

kary do malowania farbami

 

zabawy dla dzieci w przedszkolu

 

moje dzieci kreatywnie

 

alfabet do malowania


Pobierz alfabet do wyklejania plasteliną z polskimi literami do wydruku


 

Alfabet litery

Alfabet do wyklejania plasteliną


Zobacz też inne wpisy, wystarczy kliknąć na zdjęcie 🙂


zabawy dla dzieci w domu

kreatywne zabawy dla dzieci w domu

prace plastyczne w przedszkolu

zabawy dla 2-3 latka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »