fbpx
kreatywne zabawy dla dzieci blog w domu
pliki do druku,  twórczość,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Każde dziecko ma w sobie supermoc, ale jak ją odkryć?

            Każda mama kilkulatka prędzej czy później dostrzeże, że jej dziecko podczas zabawy wciela się różnych superbohaterów. Jakie było moje zdziwienie, gdy mój 3 letni syn został fanem Spider-Mana, choć nigdy nie widział tej bajki. Superbohaterowie są wszędzie wokół nas, a dzieci uwielbiają wcielać się w ich rolę. Dlaczego tak się dzieje?

          Wystarczy pójść na bal przebierańców, aby wśród mnóstwa księżniczek i wróżek odnaleźć całe grono superbohaterów. Czasem inspiracją jest kolega, innym razem kolorowe figurki lub samochodziki w sklepie lub jedna z bajek przedstawiająca niezwykłe wyczyny superbohaterów.

          Skoro przychodzi to tak naturalnie, to może warto znaleźć w tym temacie inspirację, do poszukania supermocy wśród swoich kolegów, a także w sobie… Popatrzeć na siebie i zastanowić się w czym jestem dobry, co potrafię, w czym mogę pomóc innym?

           Mój młodszy syn bardzo lubi serial Pidżamersi, gdzie trójka dzieci i przyjaciół wciela się w role superbohaterów Sowelli, Kotboya i Geksona. Każdy z nich ma swoje supermoce, dzięki którym mogą pomagać innym. Któregoś razu obserwując jak synek się bawi klockami naśladując postacie z serialu, chciałam mu pokazać, że on również ma swoją supermoc i może być takim samym superbohaterem jak postacie z bajki. Jak to możliwe?

         Przygotowaliśmy wspólnie maski naszych ulubionych Pidżamersów, możecie je pobrać do druku na końcu wpisu. W trakcie kolorowania rozmawialiśmy o bohaterach z bajki, głównie o tym za co syn ich tak podziwia… -Pidżamersi zawsze walczą i chcą ratować świat! Rozwiązują różne tajemnicze zagadki i przeżywają ekstra przygody! -To prawda, a nawet wyciągają z tych przygód wartościowe i ciekawe wnioski….

         Takie twórcze i tematyczne zabawy jak robienie masek z ulubionymi postaciami z seriali, czy budowa niesamowitych pojazdów z klocków, zawsze inspirują nas i są świetną płaszczyzną do ciekawych rozmów.

          Zapytałam synka kim według niego jest taki superbohater? -To ktoś , kto pomaga innym, ratuje ich. -A jak ty możesz pomóc komuś? -Mogę pomóc coś posprzątać. -No właśnie, jak pomożesz komuś w sprzątaniu, to dla niego będziesz właśnie takim bohaterem i pomocnikiem -Możesz też być bohaterem, gdy pokonujesz swój lęk i obawy. Bohaterowie są odważni, za każdym razem gdy udaje Ci się pokonać swój strach, to też zyskujesz supermoc odwagi! -Tak! To prawda, wtedy czuje się taki mocny i odważny i silny. –Dokładnie, bo każdy z nas to bohater, tylko musimy to w sobie czasem dostrzec. A pamiętasz jak kiedyś pomogłeś koledze nieść plecak, jak miał złamaną nogę? -Tak – Jak myślisz, byłeś wtedy dla niego bohaterem? –chyba tak… -myślę, że na pewno, bo w takich drobnych uczynkach są najpiękniejsze bohaterskie czyny.

           Każdego dnia trzeba się starać jak nasi superbohaterowie z bajek podawać sobie ręce, pomagać, uczyć się nawzajem od siebie i inspirować. Tak jak kiedyś byliśmy na plaży i nie dawałeś sobie rady z puszczaniem latawca. Wtedy Adaś użył swojej supermocy i pomógł ci w sterowaniu. Pamiętasz jak wspólnie puszczaliście latawiec i już po chwili dawałaś sobie radę z tym sam. To właśnie jest ta supermoc, którą można się dzielić z innymi i im pomagać…

          Seriale o bohaterach są piękne, inspirujące i warto niektórych cech superbohaterów szukać nie tylko u siebie, ale również u kolegów, ucząc w ten sposób dziecko wrażliwości i empatii.  Zawsze po obejrzeniu bajek, czy przeczytaniu ksiązki o niezwykłych umiejętnościach i wyczynach, tłumaczę synkowi, że czasem trzeba mieć odwagę i serce żeby komuś pomóc, tak jak nasi superbohaterowie.

 

 

 

           Nasze rozmowy i wspólne zabawy inspirowane takimi serialami jak na przykład Pidżamersi, to dla mnie tylko świetny argument, że każdą bajkę, którą proponujemy dziecku świadomie można potem przekuć w coś wartościowego, kreatywnego czy twórczego.

         Już za chwilę będzie można obejrzeć premierowe odcinki serialu „Pidżamersi”. Pierwszy odcinek zaczyna się już w najbliższą sobotę 12 maja 2018 r. o godz. 8:00 tylko w Disney Junior! Jeśli jeszcze nie znacie tej bajki, to warto zerknąć. Czekają nowe moce, nowe postacie i nowe emocje.

        Pidżamersi tworzą zgraną drużynę opartą na przyjaźni i razem rozwiązując tajemnicze zagadki przeżywają niesamowite przygody pełne wrażeń i humoru, z których zawsze wyciągają wartościowe wnioski. Nowe odcinki serialu „Pidżamersi” w każdą sobotę, od 12 maja, o godz. 8:00 tylko w Disney Junior.

        Jeśli Wasze dzieci również lubią Pidżamersów, to zapewne ucieszą się na nowy sezon, który zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie!

          A już dziś możecie pobrać i wydrukować maski Sowelli, Kotboya i Geksona, by wcielić się w role superbohaterów i odkryć w sobie nowe supermoce! Wszystkie maski są mojego autorstwa, a do ich stworzenia zainspirowały nas główne postacie serialu Pidżamersi!

          Tak jak mawiał Walt Disney -Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać… zawsze mnie ten cytat inspirował w życiu i tego uczę dzieci. Bo jeśli będziemy o czymś marzyć i do tego dążyć nawet ciężką pracą i wysiłkiem, to wszystko jest możliwe.

         Superhoaterowie potrafią zainspirować do pokonywania swoich barier, pokazują jak przezwyciężyć trudności i uczą wytrwałości w dążeniu do celu…


Pobierz maski do druku


 

Materiał powstał we współpracy z Disney Junior Polska.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »