fbpx
muszelki praca plastyczna kompozycja w ramce
dekoracje,  DIY,  zabawy konstrukcyjne

Pamiątki z wakacji – co można z nich zrobić?

               Pamiątki z wakacji, są niemalże nieodłącznym elementem każdej naszej wyprawy z dziećmi. Czy to kamyczki, czy patyczki lub kolorowe muszelki… zawsze wracamy z drobiazgami, które przypominają potem o wspólnie spędzonych chwilach. Dziś mam dla Was ciekawy sposób na przechowywanie i wyeksponowanie niektórych takich pamiątek.

             Po naszej majówkowej wizycie w Ustce synek przywiózł do domu zbiór muszelek, które kupił sobie jako pamiątkę. Widziałam, że długo zastanawiał się gdzie i jak je poukładać, bo chciał je mieć u siebie w pokoju. Niestety większość półeczek jest już zajęta przez gry, książki czy samochody. Podsunęłam mu pomysł, że możemy powiesić je na ścianie w ramce.

            Okazało się to świetnym rozwiązaniem, bo taka dekoracja pokoju powieszona na ścianie będzie przypominać o naszym wspólnym rodzinnym wyjeździe, a jednocześnie kolekcja muszelek nie zajmuje miejsca w szafkach i szufladach. Wszystko jest pięknie wyeksponowane w jednym miejscu.

          Do wykonania takiej pamiątkowej ramki z wakacji potrzebujesz: Pustą ramkę, pamiątki z wakacji, sznurek, klej termotopliwy.

           Ramkę owijamy dookoła sznurkiem podklejając początek i koniec sznurka do ramki. Ja używam do tego kleju termotopliwego, bo najszybciej wysycha w ciągu kilku sekund. Kolejną część pracy wykonałam wspólnie z synkiem układając kompozycję muszelek, czyli wybierając miejsca, gdzie przykleić wybraną muszelkę czy rozgwiazdę.

        Teraz wystarczy wszystko po kolei przykleić i kilka sekund przytrzymać. Nasza dekoracja w ciągu kilkunastu minut jest gotowa do powieszenia. Zobacz poniżej jakie to proste, a może wykorzystacie jeszcze inne propozycje na zabawy i dekoracje z piaskiem plażowym.


Efekt finalny

Pamiątki z wakacji pięknie zdobią ścianę w pokoju synka


pamiątki z wakacji muszelki patyczki kamyczki

 


Zobacz inne inspiracje na blogu z wykorzystaniem plażowego piasku

wystarczy kliknąć wybrane zdjęci i przejdziesz do opisu


moje dzieci kreatywnie blog slime jak zrobic

jak zrobic slime masa balonowa z piasku piasek kinetyczny diy

masy plastyczne dla dzieci diy jak zrobic

jak zrobic mase piaskowa piasek kinetyczny diy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »