fbpx
moje dzieci kreatywnie
DIY,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Zamek z piasku praca plastyczna 3D i szablony

                    Jakiś czas temu pokazywałam Wam na blogu jak w łatwy sposób zrobić rosnące farby. Tym razem nieco zmodyfikowaliśmy nasz przepis tworząc rosnące farby piaskowe, a dzięki temu powstały piękne prace plastyczne z zamkami na plaży z efektem 3D. Michałek wszystko wyjaśnia krok po kroku na naszym filmie, a ja przygotowałam gotowe szablony zamków do pobrania i wydruku dla młodszych dzieci.

                  Do wykonania rosnącej masy piaskowej potrzebujecie: wodę, sól, piasek i mąkę. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Poniżej znajdziecie film z instrukcją krok po kroku.

                 Taka praca plastyczna dostarcza dziecku wielu wrażeń sensorycznych i niezwykle pobudza wyobraźnię. Dla młodszych dzieci możecie wydrukować gotowe szablony do pobrania na końcu postu. Starsze dzieci warto zachęcić do samodzielnego naszkicowania zamku. Taka nietypowa twórcza praca z pewnością zachęci każde dziecko do zabawy. Gotowy zamek wypiekamy w mikrofali przez 1-2 minuty na 800w lub w piekarniku obserwując, aby masa się nie spiekła.

                Po wypieczeniu masa twardnieje, jest szorstka i piaskowa stwarzając piękny efekt 3D. Teram możemy namalować morze, plażę i inne elementy w zależności od dziecięcej fantazji. My użyliśmy zwykłych farbek szkolnych. Plażę można również posmarować klejem typu magic, wikol lub introligatorkim i posypać piaskiem. Nie będzie to tak wypukłe jak sam zamek, ale stworzy również ładną piaskową strukturę.

 

 

zamek praca plastyczna

zamek masa piaskowa

zamek z piasku

prace plastyczne lato

zamek z piasku praca plastyczna

moje dzieci kreatywnie

praca plastyczna wakacje

prace plastyczne przedszkole


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło,jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


 

 


Wybierz szablon zamku i kliknij na zdjęcie, aby pobrać


 

zamek kolorowanka zamek szablon

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »