fbpx
farbowanie ubrań, barwienie tkanin i ubrań, barwienie metodą tie dye, jak zrobić tie dye, jak zafarbować ubranie, barwinie bluzy tie dye, farbowanie koszulki i spodni.
Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy dla 9-12 latków,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Farbowanie ubrań metodą TIE DYE jak zrobić?

          Farbowanie ubrań metodą TIE DYE to bardzo ciekawy sposób na spędzie czasu ze starszymi dziećmi. U nas wszyscy totalnie wkręcili się w barwnie ubrań i tkanin, a czekanie na efekt końcowy było niezwykle emocjonujące. Wszystko nagraliśmy dla Was na filmie, więc może również zainspirujecie się do takiej zabawy.

         Tie-dye z angielskiego znaczy (wiązać-barwić). To bardzo ciekawa, twórcza i kreatywna metoda barwienia ubrań. Nam od pierwszej chwili bardzo przypadła do gustu i pewnie będziemy jeszcze do niej wracać. Poniżej na zdjęciu widać efekty barwienia Adama bluzy, a na filmie pokazujemy jak wyszły nam koszulki i inne rzeczy. 🙂

bluza tie dye, barwienie bluzy tie dye, farbowanie bluzy tie dye, jak zafarbować bluzę metoda tie dye, moje dzieci kreatywnie.


Do barwienia tkanin potrzebujesz:


  • najlepiej białe lub jasne bawełnianej koszulki. Materiał jest ważne, bo ze sztucznych tkanin barwnik się wypłukuje.
  • barwników do tkanin w wybranych kolorach (do kupienia w internecie zobacz na Ceneo)
  • gumek recepturek
  • gorącej wody
  • buteleczek do rozrobienia barwników
  • miski lub kuwety (należy liczyć się z tym, że może ona ulec pofarbowaniu)
  • metalowej kratki, może być taka z piekarnika
  • woreczka foliowego, najlepiej takiego z zamknięciem u góry lub użyć worków na śmieci szczelnie zawiniętych.
  • rękawic ochronnych

        Wzór jaki uzyskacie na tkaninie zależy od tego, jak ją złożycie, zgnieciecie czy zwiążecie. Różne metody dają różne efekty. My na części ubrań tworzyliśmy plamy, chmury, a na innych spirale.

         Metoda barwienia jest bardzo prosta, ale wymaga nadzoru rodziców lub kogoś dorosłego. Po rozpuszczeniu barwników w ciepłej wodzie wystarczy polać nimi wcześniej związaną gumkami tkaninę, aby uzyskać niepowtarzalny efekt tęczowej spirali, okręgów, chmur czy innych wzorów. Można barwić również na jednolity kolor, na płasko polewając tkaninę lub zanurzając w barwniku tworząc efekt “ombre”

         Zapraszam do obejrzenia filmu i spróbujcie podobnie pobawić się w domu. Jest to też super pomysł na uratowanie ulubionych ubrań, które mają plamy trudne do usunięcia. My w ten sposób uratowaliśmy dwie ulubione bluzy.


Zapraszam na film i do subskrybowania naszego kanału YouTube


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »