fbpx
praca plastyczna wiosna, hiacynty z papieru, laurka dla mamy
prace plastyczne,  techniki plastyczne,  twórczość,  WIOSNA

Hiacynt praca plastyczna z papieru

             Hiacynt z papieru to wspaniała praca plastyczna jak również pomysł na piękną laurkę dla kogoś bliskiego. Zobacz jak łatwo krok po kroku wykonać podobną pracę przestrzenną. Jestem pewna, że poradzi sobie z tym większość dzieci, tym bardziej, że można sobie pewne rzeczy ułatwić.

         Do wykonania pracy potrzebujesz: kolorowy papier, klej magic lub szkolny, nożyczki, długą wykałaczkę lun kredkę do nawijania papierowych pasków.

         W zależności jaki kolor hiacynta wybierzecie, do wykonania kwiatu potrzebujecie 1 kartkę A4 różową lub fioletową, do liści najlepiej dwa odcienie zieleni. Doniczkę i stół wyklejony z paska papieru na dole kartki możecie wykonać w dowolnej kolorystyce.

         Dodatkowo dzieci mogą ozdobić i zaprojektować wygląd doniczki. My zrobiliśmy kolorowe kropki, ale mogą to być paski, jakiś rysunek i inne wzory. Doniczka może też być miejscem na napisanie życzeń jeśli chcecie wykonać laurkę.

Hiacynt praca plastyczna z papieru, prace plastyczne wiosna


Hiacynt praca plastyczna z papierowych pasków


        Kartkę formatu A4 tniemy wzdłuż krótszego boku na paski o różnej szerokości, ale podobnej do siebie. Nie muszą być idealnie tej samej szerokości, możecie je wycinać “na oko”. Następnie każdy pasek po kolei nawijamy na wykałaczkę lub jakąś cienką kredkę, końcówkę pędzlaka itp. W ten sposób tworzymy spiralki.

        Z zielonych kartek wycinamy podłużne liście. Potrzebujecie też wyciąć doniczkę może być stożkowa, kwadratowa lub prostokątna, tak jak się dziecku podoba. Potrzebny jest też jeden pasek na dół kartki imitujący stół i ewentualne dekoracje do doniczki. My wycięliśmy kolorowe kropki.

quilling dla dzieci, papieroplastyka, techniki plastyczne dla dzieci

praca plastyczna z pasków, nawijanie pasków, quilling dla dzieci


Przyklejanie elementów pracy plastycznej


        Na poczatek możemy ozdobić doniczkę. Na dole kartki przyklejamy pasek imitujący stół. Następnie smarujemy klejem tylko boki doniczki i przyklemay je lekko unosząc do góry środek. W ten sposób uzyskujemy efekt trójwymiarowości.

        Do doniczki wklejamy nasze liście, a dopiero na końcu przyklejamy zielony pasek na środku, który jest łodygą naszego hiacynta. Teraz smarujemy klejem kartkę wokół łodygi i przyklejamy nasze spirali jedna obok drugiej. Mogą być różnej wielkości i wysokości. Nie muszą być idealnie równe, bo według mnie nawet ciekawiej to wygląda.

wiosenne prace plastyczne, laurka na dzień mamy, pomysły na laurki, prace plastyczne wiosna, quilling dla dzieci

praca plastyczna wiosna, kwitayt z papieru, hiacynt z papieru, quilling dla dzieci

laurka na dzień mamy, pomysły na laurki, hiacynt z papieru, hiacynt praca plastyczna

ciekawe pomysły na prace plastyczne, papieroplastyka

moje dzieci kreatywnie, wiosna, prace plastyczne wiosna, wiosenne prace plastyczne, quilling dla dzieci

moje dzieci kreatywnie prace plastyczne, wiosna, wiosnne prace plastyczne

Zobacz naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

📌 Uwaga! Przez cały marzec przesyłka książek jest za darmo, a 10 zł z zakupu każdej książki przekazujemy na Polską Akcję Humanitarną. Chcemy w ten sposób dzielić się i pomagać nie tylko tu u nas lokalnie, ale też długofalowo. ❤️

dziennik zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »