fbpx
moje dzieci kreatywnie wiosna, prace plastyczne wiosna
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  twórczość,  WIOSNA,  zabawy plastyczne

Żaba praca plastyczna z papieru

         Żaba praca plastyczna z papieru, które świetnie nadaje się dla przedszkolaków i dzieci szkolnych w różnym wieku. Starsze dzieci przygotowują wszystko samodzielnie, a młodsze tworzą na wyciętych szablonach. To świetna zabawa i wspaniały efekt końcowy.

      Do wykonania żaby potrzebujesz: dwie zielone kartki A4, kawałek ciemno zielonej, czerwonej i czarnej kartki, białą kartkę, zielną farbkę i pędzelek, nożyczki, klej, coś do odrysowania koła np. talerzyk lub cyrkiel.

       Na początek na zielnych kartkach odrysowujemy koła wielkości talerzyka śniadaniowego. My odrysowaliśmy je właśnie od talerzyka i potem wycięliśmy. Następnie z ciemno zielonej kartki wycięliśmy dwa małe kółka na nos naszej żaby, oraz dwa czarne kółka na oczy. Opcjonalnie można też z paska papieru wyciąć i ponacinać czarne rzęsy. Z białej kartki wycięliśmy białka oczne oraz bliki świetlne do czarnych gałek ocznych. Na koniec już tylko długi czerwony język. Wszystkie szablony widać na zdjęciu poniżej.

    Jedno z dużych kół zginamy na pół i przyklejamy do drugiego koła jako głowę żaby. Następnie doklejamy nos, oczy i język. Na końcu pozostanie odbić nam pomalowane na zielono dłonie i dolepić żabie łapki.

żaba praca plastyczna z papieru

praca plastyczna wiosna, żaba z papieru, żaba praca plastyczna, ziosenne prace plastyczne, moje dzieci kreatywnie

żaba z papieru, żaba praca plastyczna


Odciskamy pomalowane dłonie na białej kartce


Pomalowane dłonie odciskamy na białej kartce A4. Czekamy, aż odciski wyschną i wycinamy je. Dzięki temu powstaną nam zabawne żabie łapki, które przyklejamy naszej żabce.

moje dzieci kreatywnie prace plastyczne, wiosna  ciekawe prace plastyczne, kreatywne prace plastyczne w przedszkolu

żaba z papieru jak zrobić, kreatywne prace plastyczne

prace plastyczne przedszkole, ciekawe prace plastyczne


żaba – praca plastyczna z papieru efekt końcowy


żaba z papieru praca plastyczna, wiosenne prace plastyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »