fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  zabawy plastyczne

Pingwin z plasteliny na snowboardzie

Pingwin z plasteliny lub masy plastycznej, który zjeżdża na kolorowym snowboardzie, to ciekawa propozycja na zimowe zajęcia plastyczne dla dzieci. Zamiast snowboardu można tez ulepić narty, saneczki lub jabłuszko do zjeżdżania na śniegu. 🙂

Do ulepienia pingwina przyda się: plastelina lub inna masa plastyczna np.: Hey Clay, modelina. Wykałaczka, wata lub sztuczny śnieg do ułożenia stoku narciarskiego.

Nasze Pingwiny ulepiłam z masy Hey Clay, ale nadaje się do tego każdy rodzaj masy plastycznej, więc wykorzystajcie to co macie w domu.

Na początek przygotujcie poszczególne elementy potrzebne do ulepienia pingwinka jak na zdjęciu poniżej. Z białej większej kulki robimy brzuszek. Następnie z czarnego koloru toczymy mniejszą kuleczkę, będzie to główka naszego bohatera. Na koniec wymodelujcie skrzydła.

Z czerwonego koloru ulepcie dziób i nóżki. Oczka możecie ulepić z dwóch białych kulek i nieco mniejszych czarnych. Na koniec możecie do czarnych kulek przykleić malutkie białe bliki w oczkach, które bardziej ożywią postać. Jeśli jest to za trudne i zbyt precyzyjne dla dziecka, to można ten element pominąć. 🙂

Wybierzcie swoje ulubione kolory plasteliny, lub dowolnie je zmieszajcie, celem ulepienia czapki z pomponem oraz deski snowboardowej, albo nart.

pingwin z plasteliny krok po kroku

Pingwin z plasteliny krok po kroku

lepienie z plasteliny krok po kroku
lepienie pingwina, pingwin z plasteliny, jak ulepić pingwina z plasteliny
lepienie z plasteliny
pingwin z plasteliny krok po kroku, lepienie z plasteliny, moje dzieci kreatywnie zabawy dla dzieci

Za pomocą nożyczek możemy naciąć dzióbek pingwina, aby był otwarty. Następnie wykałaczką odciskamy delikatnie kreseczki na nóżkach, odznaczając w ten sposób detale. Na koniec przyklejamy do głowy pingwina kolorową czapkę oraz pompon. Nakłuwając czapkę za pomocą wykałaczki, miejsce przy miejscu, stworzymy wrażenie wełnianego materiału.

Najlepiej z kilku zmieszanych kolorów plasteliny robimy nieco większy wałeczek, który delikatnie rozpłaszczamy i w ten sposób powstanie oryginalna deska snowboardowa. Ustawiamy na niej naszego pingwina i praca jest gotowa. Możecie ulepić kilka takich wesołych i kolorowych pingwinków oraz ułożyć dla nich stok narciarski z waty i sztucznego śniegu. Powstanie piękna zimowa dekoracja. 🙂

lepienie z plasteliny, moje dzieci kreatywnie, pingwin z plasteliny, prace plastyczne zima
pingwin z plasteliny krok po kroku, lepienie z plasteliny, prace plastyczne dla dzieci, moje dzieci kreatywnie

Wesołe pingwiny z plasteliny na stoku

moje dzieci kreatywnie, zimowe prace plastyczne, prace plastyczne zima, pingwin z plasteliny, jak ulepić pingwina
jak ulepić pingwina, figurki z plasteliny, lepienie z plasteliny krok po kroku

Zobacz naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

ewa wojtan, dziennik zabaw, selfpublishing, moje dzieci kreatywnie książka
pingwin z plasteliny, masa hey clay, jak ulepić pingwina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »