fbpx
kodowanie,  Moje Dzieci Kreatywnie,  nauka kodowania,  pomoce edukacyjne

Informatyka dla uczniów klas 1-3 w formie animowanych zadań

Informatyka dla uczniów klas 1-3 przygotowana w formie atrakcyjnych i animowanych zadań zachęca dzieci do nauki i utrwalania swoich umiejętności. Korzystając z programu uczniowie mogą rozszerzać umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze, kodowania, pracy w edytorze tekstu i wiele innych zagadnień informatycznych.

Program do nauki Informatyki kładzie duży nacisk na naukę podstaw programowania (m.in. w języku Scratch), a także bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Poziom trudności zadań jest stopniowo zwiększany, co bardzo fajnie motywuje dzieci do pracy. Program został przygotowany tak, aby był łatwy w obsłudze dla nauczycieli i wciągający dla uczniów.

Ponad 360 dostępnych przez internet animowanych zadań dla klas 1–3 szkoły podstawowej

Program Informatyka dla klas 1-3 z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego użytkujemy już od kilku miesięcy. Z ciekawością sprawdziliśmy różne opcje oraz zadania i możemy się podzielić z Wami naszymi wrażeniami. 🙂 Doczytajcie koniecznie do końca, bo czeka na Was kod rabatowy 15% zniżki. 🙂

Informatyka, to już kolejny program edukacyjny z którego korzystamy z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, więc byłam raczej pewna, że spełni nasze oczekiwania, tak jak wcześniej polecane Wam programy.

Od kilku lat korzystamy z powodzeniem z Matlandi – programu do nauki matematyki o którym pisałam już trzy lata temu na blogu. Jak również z programu do nauki języka polskiego i ortografii Władcy Słów.

Dziś Wam przedstawię nico bliżej zagadnienia, które udało nam się zgłębić przez ostatnie kilka miesięcy z zakresu informatyki.

informatyka klasa 1

Informatyka dla klasy pierwszej

W klasie pierwszej dzieci są zaznajamiane z prawidłową i sprawną obsługą myszy oraz klawiatury. Każde kolejne zadanie podnosi stopniowo trudność, a dodatkowe animacje, komentarze prowadzącego i jego papugi zachęcają do zabawy i nauki. 🙂

W kolejnych etapach dzieci uczą się podstaw programowania, kodowania, planowania przestrzennego – tworząc figury oraz pracy w edytorze tekstu. Nauka jest w formie ciekawych zabaw, więc dziecko z łatwością przyswaja nową wiedzę i umiejętności.

Nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze

Mi osobiście bardzo podobała się praca nad nauka pisania bezwzrokowego, bo sama nigdy się tego nie uczyłam, więc miałam przy tym dużo frajdy i zrobiłam wyraźnie zauważalne postępy.

Michał też cały czas pracuje nad sprawniejszym i szybszym pisaniem. Program w trakcie gry i zabawy podpowiada poprzez podświetlanie na ekranie palca, którym powinniśmy wcisnąć dany klawisz. Dodatkowo możemy bawić się pisząc na czas, co jest bardzo fajnym wyzwaniem. 🙂 W zależności od wieku dziecka poziom zabawy i zadań jest stopniowo trudniejszy w każdej z trzech klas.

O samych zaletach pisania bezwzrokowego na klawiaturze można napisać osobny artykuł, ale przede wszystkim taki sposób pisania znacznie ułatwi i przyśpiesza pracę, jak również ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy podczas pracy przy komputerze.

Myślę, że trenując regularnie z programem informatyka, dzieci szybko będą w stanie pisać na klawiaturze bezwzrokowo. 🙂

informatyka klasa 2

Informatyka dla klasy drugiej

Klasa druga to trochę kontynuacji zadań z klasy pierwszej, ale na wyższym poziomie plus poznajemy elementy programowaniu w Scratchu. Podczas wykonywania zadań dzieci mogą korzystać z instrukcji i podpowiedzi.

Zadania na każdym etapie wymagają większego zaangażowania, skupienia uwagi i myślenia. Stopniowo dzieci przechodzą do trudniejszych elementów i wyzwań, ale mogą zawsze liczyć na wsparcie i podpowiedzi w programie . Oprócz nauki w edytorze tekstu dzieci rozszerzają umiejętności z zakresu kodowania i programowania wykonując różne zadania animacyjne.

Takie zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami i algorytmami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być dla dzieci świetną zabawą.

informatyka klasa 3

Informatyka dla klasy trzeciej

W klasie trzeciej dzieci nadal pracują nad doskonaleniem wcześniej nabytych umiejętności, ale spokojnie można też zacząć naukę od klasy trzeciej, jeśli macie dzieci w tym wieku. Zadania są trudniejsze, ale każdy trzecioklasista powinien sobie poradzić. Nie ma potrzeby przechodzenia kursu od klasy pierwszej do trzeciej. Można rozpocząć naukę informatyki w dowolnym momencie.

W trzeciej klasie podoba mi się też dział o bezpieczeństwie dzieci w sieci, choć może same dzieci nie będą tym działem mocno zainteresowane, bo pewnie będą wolały kodować i programować. 🙂 Jednak według mnie warto usiąść razem z dzieckiem i przejść kolejne tematy, bo każdy może tu się czegoś ważnego nauczyć. Taka wiedza z zakresu bezpieczeństwa jest dla dzieci bezcenna.

Same tematy są przedstawione w sposób atrakcyjny, przystępny i dostosowany do wieku odbiorców, a to bardzo ważne. Dzięki ciekawym, animowanym zabawą dzieci szybko przyswajają nowe umiejętności zarówno podczas programowania wizualnego jak również podczas pracy w edytorze tekstu.

Program informatyka w domu lub w szkole

Z programu możecie korzystać samodzielnie w domu, wykupując dostęp roczny dla swoich dzieci, ale również szkoła może wykupić dostęp dla swoich uczniów i korzystać z przygotowanych zadań.

Nauczyciele mogą pracować z programem informatyka niezależnie od tego z jakich książek korzystają ich uczniowie. Można prowadzić zajęcia w pracowni komputerowej, jak również w klasie przy użyciu tablicy interaktywnej.

To co jest bardzo fajne, to że każdy nauczyciel w e-GWO dzienniku widzi wyniki i postępy całej klasy oraz pojedynczych uczniów. A jako nagrodę można wydrukować dyplomy za osiągnięcia.

Dowiedz się więcej i skorzystaj z ciekawej oferty, która uatrakcyjni naukę, a uczniom pozwoli nabyć cenne umiejętności i kompetencje. Na stronie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego można wybrać pakiety dla ucznia lub dla szkoły.

Mam też kod rabatowy 15% zniżki!

kod rabatowy: MojeDzieciKreatywnie15 uprawnia Was do zniżki 15% 🙂

Aby kod rabatowy zadziałał, musi być wpisany dokładnie tak jak ten powyżej – wielkość liter ma znaczenie! Kod rabatowy jest na wszystkie programy ze strony EduGry i jest ważny do końca października 2022r.


Partnerem wpisu jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »