Prace plastyczne na święta odciski dłoni

2 komentarze

DIY recykling twórczość warsztaty zabawy dla 2-3 latków zabawy plastyczne

             Proste, szybkie i efektowne prace plastyczne w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Zobaczcie jak łatwo wykonać za pomocą farb, pędzla i dłoni postać mikołaja, renifera czy choinkę. Wasze dzieci z pewnością będą zachwycone, a przy okazji zostanie cudowna pamiątka z odciskiem dłoni dziecka.

         Do proponowanych dziś prac plastycznych potrzebujecie: farby plakatowe, akrylowe lub tempery, kolorowe kartki oraz pędzel z miękkim włosiem. Na dłonie dziecka nakładamy gęstą farbę bez używania do tego wody. Namalowany wzór odciskamy na wybranej kartce uważając przy tym, aby dłoń czy palce nie przesunęły się. Można najpierw zrobić odcisk próbny, aby dziecko zobaczyło efekt szczególnie jeśli do tej pory nie odciskaliście dłoni. Po odciśnięciu domalowujemy takie szczegóły jak oczy, wąsy czy nos. Można użyć również kleju czy brokatu i stworzyć nie tylko prace plastyczne, ale również piękne kartki świąteczne. Poniżej dłoń została pomalowana trzema kolorami, aby uzyskać odcisk buzi mikołaja.

prace plastyczne boze narodzenie

prace plastyczne dla dzieci

Prace plastyczne na święta

odcisk dloni mikolaj

            Teraz próbujemy odcisnąć głowę renifera z porożem z naszych paców. Malujemy dłoń na brązowo pomijając kciuk, a na środku jaśniejszym kolorem domalowujemy plamę na buzię renifera. Wielki czerwony nos i oczy lepiej namalować na kartce po odciśnięciu, niż na dłoni wyjdzie lepszy efekt.

odcisk dloni renifer

jak namalowac renifera

pomysly na prace boze narodzenie

Teraz używając dwóch odcieni zielni i kapki brązu odbijamy choinkę z dłoni. Na końcu można dodać brokatowe ozdoby.

praca plastyczna choinka

karty pracy boze narodzenie

       Teraz opcja renifera z całej okazałości tu potrzebny jest nam brąz, czerń no i kropka czerwieni na nos. Wybierzcie, która opcja najbardziej się Wam podoba i twórzcie wspólnie z dziećmi pamiątkowe świąteczne prace.

renifer rudolf

praca plastyczne na swieta

pomysly na prace plastyczne


To nasze pierwsze w tym roku kartki świąteczne niebawem będziemy robić kolejne 🙂


odciski dloni praca plastyczna

 prace plastyczne boze narodzenie

2 comments

  1. Hania

    Super! Jutro wypróbujemy na kartki świąteczne. Może będzie też propozycja na proste i efektowne ozdoby choinkowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »