fbpx
Mała motoryka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  Poznajemy świat,  twórczość

Balonowy układ słoneczny

 Adaś z dnia na dzień zadaje więcej pytań dotyczących świata i jego budowy. Z globusem i kontynentami już trochę się zapoznaliśmy, pora na układ słoneczny.

POZNAJEMY KONTYNENTY I ŚWIAT

             Tym razem zgłębialiśmy wiedzę na temat układu słonecznego. Jak zawsze na początku przegląd dostępnych w domu książek z kosmosem, planetami, gwiazdami i kometami. Kolejny etap to praktyczne poznawanie układu słonecznego. Postanowiliśmy do tego celu wykorzystać balony, sznurek, pisaki, farbki do malowania buzi, folię i taśmę. Każdą planetę oglądaliśmy w książce, porównywaliśmy ich kolory, barwy, wielkości. Tłumaczyłam synkowi, że wszystkie planety krążą wokół słońca. Adaś trzymał sznurek do którego przywiązane były planety w miejscu gdzie umocowane było słońce, następnie ja chwyciłam sznurek z drugiej strony i zaczęłam chodzić dookoła Adasia mówiąc:

uklad sloneczny z balonow         -Widzisz, tam gdzie ty jesteś jest słońce a reszta planet popatrz jak krąży wokół:-) bardzo fajnie to było widać i spodobało się synkowi:-) szczególnie gdy planety krążyły coraz szybciej i szybciej…            Wykonanie całego układu słonecznego zabrało nam dwa wieczory, ale było warto. Adaś sporo się nauczył o tym jakie są planety, jak się poruszają, ich położenie od słońca, wielkości itp.
Zabawa była wspaniała:-)

uklad sloneczny

 

 

 

 

uklad sloneczny dla dzieci

 

 

 

uklad sloneczny zabawa

Oprócz planet zrobiliśmy też kometę a lampki choinkowe zastąpiły nam gwiazdy na niebie:-)

Adaś potem wymalował sobie buzię i udawał jedną z planet-
nowa planeta w galaktyce ADMICHA 🙂 jak to sobie synek wymyślił.

 

uklad sloneczny dla dzieci

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »